про нас|RSS
Увійти
Ми у Facebook Ми у Facebook

 

КультОгляд
З днем народження, книго!

Центральна весняна подія культурного життя Дніпропетровщини — вийшла нова книга про славну Петриківку! Ось її вихідні дані: Бєлоусов Є. В. Петриківка — перлина України: ІМА-прес, Дніпропетровськ, 2014.-5000 примірників. 160 сторінок з ілюстраціями.

Новий твір відомого українського письменника цікаво і популярно розповідає про витоки та сьогодення всесвітньо відомого петриківського розпису. Книга розрахована на широке коло читачів.

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай «Загадать желание»

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов — неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези…

Вертеп як засіб проти «святкових буднів»

6 січня на ж/м Ювілейному та 14 січня на Європейському майдані в Дніпропетровську відбулися різдвяні вертепні вистави, організовані співробітниками Інституту суспільних досліджень. У вертепі взяли участь непрофесійні актори — звичайні люди, вбрані в самостійно виготовлені костюми: Діви Марії з немовлям, Янгола, чортів, царя Ірода, Смерті, козаків, Турка, Селянина та ін. Музичну частину святкової вистави підготував дніпропетровський гурт мандрівних дяків «Вертеп».

Міні-виставка художника Івана Труша до Дня Соборності України

До Дня Соборності і Свободи України у Дніпропетровському художньому музеї виставили три картини українського художника-імпресіоніста Івана Труша, який усе своє життя присвятив розвитку українського національного мистецтва.

Архів газети
АФІША ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
Головна ⁄ Театр ↓
      ТЕАТР      
Дмитро Богомазов: «Головне — знайти театр в тексті й втілити його на сцені»

Дмитро Богомазов: «Головне — знайти театр в тексті й втілити його на сцені»

Автор: Яр Левчук.

В пресі режисера Київського академічного театру драми та комедії на лівому березі Дніпра, цьогорічного лауреата Шевченківської премії Дмитра Богомазова часто називають експериментатором, поряд з відомим діячами театру Андрієм Жолдаком, Едуардом Митницьким, Владом Троїцьким — мало не новатором української сцени. Сам Дмитро Михайлович, відхрещуючись від такого формулювання, говорить, що його мета — не експеримент як такий, що він просто займається пошуком театру наново кожного разу і в кожному окремому випадку, отримуючи від цього колосальну насолоду. Не менше задоволення від вистав талановитого постановника отримують українські глядачі. Недавнє масштабне дійство, онлайн-трансляцію його «Гамлета» переглянули тисячі людей. В інтерв’ю «Експедиції ХХІ» пан Дмитро повідав про своїх улюблених авторів, чудового наставника, поділився думками про театральну освіту та критику, Богдана Ступку та Леся Курбаса.

«Експедиція XXI» № 9 (135) 2013

      ТЕАТР      
Вілен Головко: «Професійний актор кожен день проживає чуже життя»

Вілен Головко: «Професійний актор кожен день проживає чуже життя»

Автор: Валерія Сердюк.

У театрі він Іуда, Діоген, Винокур, Опецьковський і навіть Пузир, а в житті — невиправний романтик і життєлюб. Вілен Романович Головко — актор, режисер спектаклів, член Союзу театральних діячів України, а також людина, яка має сильний сценічний темперамент і хороший голосовий апарат, поділився з нами секретом створення різних  характерів і перевтілення в роль.

«Експедиція XXI» № 9 (135) 2013

      ТЕАТР      
Дніпродзержинськ — театрально-фестивальне місто!

Дніпродзержинськ — театрально-фестивальне місто!

Автор: Михайло Самойлов.

«Все життя — театр, а люди в ньому — актори», — казав Шекспір. Щоб краще зрозуміти і відчути, чи правильне це твердження, потрібно замислитися над тим, що таке театр. І, звичайно, для цього потрібно відвідати театр. А краще — подивитися різні вистави в кількох театрах. Але щоб це здійснити, доведеться поїздити по містах і країнах, а на це може не вистачати ні часу, ні можливостей. Добре, що в театральному житті є особлива подія — театральний фестиваль. Під час його проведення на сцені виступають найрізноманітніші театри з багатьох міст і країн. І тоді глядач отримує можливість побачити і порівняти роботи різних театральних колективів. А також відчути, наскільки фраза класика відповідає дійсності.
З 17 по 23 травня в Дніпродзержинському академічному музично-драматичному театрі ім. Лесі Українки відбувся ІХ Міжнародний театральний фестиваль «Класика сьогодні». Про нього ми поговорили з координатором фестивалю, завідувачем літературно-драматургічної частини театру Іриною Федоровою.

«Експедиція XXI» № 6 (132) 2013

      ТЕАТР      
Український театр: чи є майбутнє після славного минулого?

Український театр: чи є майбутнє після славного минулого?

Автор: Андрій Бондаренко.

Поняття «театр» і «театральне мистецтво» супроводжує людину з давніх-давен. Перші елементи театру у вигляді діалогів і пісень виникли у Стародавній Греції, ще у VI столітті до нашої ери, під час святкувань на честь давньогрецького бога рослинності і родючості — Діоніса. З розвитком сценічного мистецтва збільшувалось і його значення, тому вже в наступному столітті в Греції починають з’являтися перші театри, а найдавнішим із них вважається театр Діоніса, побудований у V столітті до нашої ери. Цей театр довгі роки залишався взірцем для багатьох країн, тому не дивно, що чимало інших театрів, зокрема в Давній Греції і Римі, були побудовані схожими на нього. Важко переоцінити вплив давньогрецького театру на світове театральне мистецтво. Так, наприклад, він значно вплинув і на римський театр, який хоч і виник пізніше, проте зберіг більшість традицій і законів свого грецького собрата. До античного театру зверталися відомі діячі епох Відродження і Просвітництва, використовуючи і зображаючи його у своїх творах та картинах.

«Експедиція XXI» № 5 (131) 2013

      ТЕАТР      
Неда Неждана: «Театральна реформа давно назріла»

Неда Неждана: «Театральна реформа давно назріла»

Автор: Яр Левчук.

Творчість української поетеси, журналістки та драматурга Надії Мірошниченко (більше відомої в мистецьких колах під псевдонімом Неда Неждана) знана не тільки в нашій країні, а й у світі. Її твори перекладені російською, білоруською, англійською, польською, грузинською, вірменською, сербською, німецькою, курдською мовами. Три її п’єси увійшли до каталогів найкращих п’єс «Європейський театр сьогодні: п’єси» та «Європейської театральної конвенції». Драматург поділилася своїми міркуваннями щодо сьогоднішніх проблем театру, труднощів обраної нею професії та французьким досвідом підтримки театрів.

«Експедиція XXI» № 3 (129) 2013

      ТЕАТР      
Михайло Мельник: «Я люблю, коли зал вібрує разом зі мною»

Михайло Мельник: «Я люблю, коли зал вібрує разом зі мною»

Автор: Наталія Крицкова, Вікторія Соколенко.

Він — особистість, яку зараховують до рідкісної, «вимираючої» плеяди акторів. Людина з великої літери. Він покорив серця тисяч людей, а його вистави дивляться затамувавши подих. Це людина, що проживає всі свої ролі до найменшої дрібнички, кожен раз по-новому, та знаходить розуміння і любов у очах кожного, хто сидить у глядацькій залі. Все це — Михайло Мельник, з якім нам випала нагода поспілкуватися.
Зайшовши до гримерної Михайла Васильовича, ми побачили декілька неймовірно гарних картин його батька, які той малював, не маючи обох рук.

«Експедиція XXI» № 11 (125) 2012

      ТЕАТР      
ПОЗИТИВНІ ТАНЦІ ТЕАТРУ «LA VIE»

ПОЗИТИВНІ ТАНЦІ ТЕАТРУ «LA VIE»

Автор: Микола ЧАБАН.

…Господь посилає на землю доброго ангела. Пускає його в світ для того, щоб нести добро і світло. Але світ жорстокий і негармонійний. Люди живуть у створених власноруч клітках. Їх серця закам’яніли, вони озлобилися. Вони не готові відгукнутися на добрий посил. Але надія залишається завжди. Світлий, ліричний спектакль розповідає про спроби зробити світ добрішим і справедливішим. Справжнє мистецтво покликане пом’якшувати серця, і постановка «Нестерпна легкість» відповідає цьому надзавданню якомога краще. Новим спектаклем молодіжний театр танцю «La Vie» відзначив своє п’ятиріччя. У театру вже є свій молодий глядач — прихильний і вдячний. Давайте трохи ближче познайомимося з колективом-ювіляром.
Театр «La Vie» працює при Палаці студентів ім. Ю. Гагаріна в Дніпропетровську. Нинішні його керівники — вчорашні студенти Наталія Патеюк і Сергій Бормотов. З ними ми іпоговоримо.

«Експедиція XXI» № 1 (115) 2012

      ТЕАТР      
МИХАЙЛО МЯГКИХ: «Я ДОПОМАГАЮ АКТОРАМ ГРАТИ»

МИХАЙЛО МЯГКИХ: «Я ДОПОМАГАЮ АКТОРАМ ГРАТИ»

Автор: Олександр МУХАРЕВ.

Відвідування театру — завжди радісна подія. Людина, що приходить на спектакль, відкриває нові світи, інші часи, поринає в неймовірні сюжетні колізії, вчиться співпереживати, оцінювати вчинки героїв, які іноді нагадують власні.
Чималу роль у спектаклях грає музика. Наш сьогоднішній співрозмовник — композитор Михайло Мягких — почав писати музику ще в школі. Зараз він співпрацює з театрами «Верим!», Дніпропетровським міським театром ляльок, театром-студією «Игроки», театром КВК ДНУ.
Ми зустрілися з Михайлом Леонідовичем для розмови про театральну роботу і виховання музичного смаку.

«Експедиція XXI» №4 (106) 2011

      ТЕАТР      
ЖИТИ — ЗНАЧИТЬ ЖУВАТИ!

ЖИТИ — ЗНАЧИТЬ ЖУВАТИ!

Автор: Євген БРЕГМАН:.

«Жуй». Що це? Наказ? Рекомендація? Соціальне гасло? Заклик з увагою поставитися до всього, що ми, «піпли», «хаваємо»? «Жуй» — це театр, а отже — це життя. Театр цей — театр абсурду, але ж і життя також незрозуміла штука.
Авангардний театр «Жуй» — нова для нашого міста формація, створена молодими акторами на чолі з режисером Германом Гошкадором.

«Експедиція XXI» №6 (96) 2010

      ТЕАТР      
ДВА АНГЕЛИ ТА ЧОТИРИ ЛЮДИНИ

ДВА АНГЕЛИ ТА ЧОТИРИ ЛЮДИНИ

Автор: Володимир ЄФИМОВ:.

За законами жанру п’єси, глядача перш за все треба здивувати. І це вдалося: вистава «Два ангели, чотири людини», яка іде у Дніпропетровському обласному українському молодіжному театрі «Камерна сцена», розпочинається наче з… вірша Генріха Гейне:

«Експедиція XXI» №5 (95) 2010

Сторінки:1|2|›››