про нас|RSS
Увійти
Ми у Facebook Ми у Facebook

 

КультОгляд
З днем народження, книго!

Центральна весняна подія культурного життя Дніпропетровщини — вийшла нова книга про славну Петриківку! Ось її вихідні дані: Бєлоусов Є. В. Петриківка — перлина України: ІМА-прес, Дніпропетровськ, 2014.-5000 примірників. 160 сторінок з ілюстраціями.

Новий твір відомого українського письменника цікаво і популярно розповідає про витоки та сьогодення всесвітньо відомого петриківського розпису. Книга розрахована на широке коло читачів.

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай «Загадать желание»

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов — неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези…

Вертеп як засіб проти «святкових буднів»

6 січня на ж/м Ювілейному та 14 січня на Європейському майдані в Дніпропетровську відбулися різдвяні вертепні вистави, організовані співробітниками Інституту суспільних досліджень. У вертепі взяли участь непрофесійні актори — звичайні люди, вбрані в самостійно виготовлені костюми: Діви Марії з немовлям, Янгола, чортів, царя Ірода, Смерті, козаків, Турка, Селянина та ін. Музичну частину святкової вистави підготував дніпропетровський гурт мандрівних дяків «Вертеп».

Міні-виставка художника Івана Труша до Дня Соборності України

До Дня Соборності і Свободи України у Дніпропетровському художньому музеї виставили три картини українського художника-імпресіоніста Івана Труша, який усе своє життя присвятив розвитку українського національного мистецтва.

Архів газети
АФІША ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
Головна ⁄ Оповідання ↓
      ОПОВІДАННЯ      

Благословення Тараса

Автор: Орест Катинський.

Під залізними стовпами, що підпирають небо, сидів Ангел і дивився на вузесеньку стежку. Ця вузенька стежечка була призначена тільки для вибраних, для тих, хто мав бути Посвяченим.

«Експедиція XXI» № 12 (138) 2013

      ОПОВІДАННЯ      
Збірка казок «Великий Луг над Дніпром»

Збірка казок «Великий Луг над Дніпром»

Вийшла збірка авторських казок та легенд Нижньої Наддніпрянщини Еліни Заржицької «Великий Луг над Дніпром», яка переносить нас у яскравий фантастичний світ.

«Експедиція XXI» NEWS

      ОПОВІДАННЯ      
Чоловік, який малював життя

Чоловік, який малював життя

Автор: Андрій Бондаренко.

Містер Джефферсон бадьоро крокував тротуаром, діловито стискаючи в руці чорний дипломат. Сповзаючі за обрій промінчики сонця ще хапалися за сірий комірець його сорочки, немов бажаючи міцніше вчепитися в нього і залишитися до вечора — подивитися, що ж таке зірки. Напевно, бачити настільки солідну і ділову людину в цьому тихому містечку було незвично. Коллтаун був одним з безлічі невеликих містечок на узбережжі у Флориді, які ночами тьмяно світилися, немов намистинами розсипавшись уздовж самого краю води. Життя тут текло розмірено, злегка відчужено від усього іншого світу, тому поява такої безумовно поважної персони була несподіваною. Весь його вигляд говорив про те, що він дуже кудись поспішає, розгублено озираючись по сторонах на невеликі, але затишні, немов лялькові, будиночки і магазинчики. Жваво перебираючи ногами в дорогих шкіряних туфлях, він перетнув все невелике містечко відносно швидко і задоволено посміхнувся, ще здалеку побачивши потрібний будинок. Він стояв на самому краю берега, оточений невеликим світлим парканчиком. На другому поверсі, під самим дахом, з вікна лилося м\'яке світло. Під акомпанемент цвіркунів містер Джефферсон рушив до будинку по стежці, викладеній пласкими камінцями. Немов відчувши появу гостя, господар будинку відчинив скрипучі двері і добродушно посміхнувся. З-під затертого джинсового комбінезона стирчала червона картата сорочка; темне волосся, якого вже торкнулася сивина, було розпатлане, що надавало чоловікові якогось «простого» і нехитрого вигляду.
— Доброго вечора, містере..? — Господар посміхнувся, жестом запрошуючи гостя пройти в будинок.

«Експедиція XXI» № 10 (136) 2013

      ОПОВІДАННЯ      
Покликання, або Один день з життя мольфари

Покликання, або Один день з життя мольфари

Автор: Віоліна Ситнік.

Хух… Яка спека… Піт котиться градом, а я ж нічого складного не робила… Так, тільки назбирала цілющих рослин для магічного зілля, посортувала їх і поклала на горище сушитися. Зараз би випити прохолодного трав’яного чайку з ложкою свіжого меду, але нема часу, потрібно приготувати відвар з полин-трави для жінки, яка скоро прийде. Вона, щоправда, ще сама про це не знає, але шукає все, що може допомогти позбавити чоловіка любові до зеленого змія. Ех, скільки та горілка нещастя приносить… Але нічого, я можу зарадити цій біді.
Ой, як спекотно… Треба щось з цим робити…

«Експедиція XXI» № 5 (131) 2013

      ОПОВІДАННЯ      

Я ніколи не забуду того дня, коли ти мене підібрала. Та і чи можна таке забути? Добре пам’ятаю, як у тебе тремтіли долоні, майже щільно притиснуті одна до одної. Ніби мушля… А я сидів у тій мушлі, і вже тоді цілком довіряв тобі, бо відчув, що твої долоні — мій перший прихисток. Як згодом і останній… Але то згодом. А спершу було життя, самий його початок. Болючий дуже, але попри те — мій, особливий, наповнений тобою.

«Експедиція XXI» № 4 (130) 2013

      ОПОВІДАННЯ      

Які часом загадкові й непередбачувані лінії долі! Іноді людей відокремлюють один від одного тисячоліття, але це не заважає існуванню між ними незримого міцного зв’язку. Що це? Перекличка характерів, доль? Чи думав зодчий боспорського царя, створюючи Царський курган, що прославляє не тільки повелителя, але й простого смертного, який відкрив його через сторіччя?

«Експедиція XXI» № 3 (129) 2013

      ОПОВІДАННЯ      
Пігулки для щастя

Пігулки для щастя

Автор: Андрій Бондаренко.

Перше, що він зробив, як прокинувся, — жадібно помацав рукою по порожній поверхні тумбочки. Вона нічим не змогла йому допомогти, тільки підсунула під пальці порожній пакетик, з якого ще ледве-ледве лилася цівка солодкуватого запаху. У кімнаті було темно, і хоча за стінами вже давно настав ранок, але в цій комірчині, здавалося, зачаїлася вся чорнота ночі, ховаючись від всевидючого погляду сонця, яке так і хотіло прогнати кожну крихту мороку з запилених вулиць.

«Експедиція XXI» № 3 (129) 2013

      ОПОВІДАННЯ      
День, коли збуваються мрії

День, коли збуваються мрії

Автор: Юрій Пусов.

Таня мріяла.
Їй вже навіть не потрібно було закривати очі, щоб побачити його: тонкий ніс, очі з присмутком, родимка біля вуха, білий шрам на лівій брові. Шрам з’явився недавно, після того як він врятував її від бандитів. Їх було семеро, а він один. Вона сама промила йому розсічену брову і залікувала поцілунком. Ось тільки біла відмітина залишилася як знак його доблесті…

«Експедиція XXI» № 2 (128) 2013

      ОПОВІДАННЯ      
Рецепт радості

Рецепт радості

Автор: Юрій Пусов.

БАБАХ!
Василь здригнувся і розплющив одне око.
— Добренького раночку! — привітала його годинна зозуля.
ТРАХ-ТАРАРАХ! —
пролунало з кухні, по підлозі пройшов дрож.
— Війна? — запитав Василь хрипким спросоння голосом.

«Експедиція XXI» № 12 (126) 2012

      ОПОВІДАННЯ      

— Чуєш, Вітьок, що на твоєму винті прибити можна?
— А що не йде? Хазяїн компа викинув у вікно недопалок і підійшов до Тараса, який зі злістю дивився на завислу чорно-червону заставку: велетенський тиранозавр стоїть над людиною, що скорчилася біля його ніг. «Червона багнюка Дмуй-хана» — догоряв напис над монстром, від родичів якого на сьогодні залишилися тільки кістки.

«Експедиція XXI» № 10 (124) 2012

Сторінки:1|2|3|4|›››