о нас|RSS
Войти
Мы в Facebook Мы в Facebook

 

КУЛЬТОБОЗ
З днем народження, книго!

Центральна весняна подія культурного життя Дніпропетровщини — вийшла нова книга про славну Петриківку! Ось її вихідні дані: Бєлоусов Є. В. Петриківка — перлина України: ІМА-прес, Дніпропетровськ, 2014.-5000 примірників. 160 сторінок з ілюстраціями.

Новий твір відомого українського письменника цікаво і популярно розповідає про витоки та сьогодення всесвітньо відомого петриківського розпису. Книга розрахована на широке коло читачів.

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай «Загадать желание»

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов — неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези…

Вертеп як засіб проти «святкових буднів»

6 січня на ж/м Ювілейному та 14 січня на Європейському майдані в Дніпропетровську відбулися різдвяні вертепні вистави, організовані співробітниками Інституту суспільних досліджень. У вертепі взяли участь непрофесійні актори — звичайні люди, вбрані в самостійно виготовлені костюми: Діви Марії з немовлям, Янгола, чортів, царя Ірода, Смерті, козаків, Турка, Селянина та ін. Музичну частину святкової вистави підготував дніпропетровський гурт мандрівних дяків «Вертеп».

Мини-выставка художника Ивана Труша ко Дню Соборности Украины

Ко Дню Соборности и Свободы Украины в Днепропетровском художественном музее выставили три картины украинского живописца-импрессиониста Ивана Труша, всю свою жизнь посвятившего развитию украинского национального искусства.

Архив газеты
АФИША ДНЕПРОПЕТРОВСКА
ГлавнаяДруг читателя
      ДРУГ ЧИТАТЕЛЯ      
ПРО НАС

ПРО НАС

Історична, культурологічна газета «Експедиція ХХI» — періодичне друковане видання, що досліджує у своїх публікаціях історичне, культурне та інтелектуальне життя міста Дніпропетровська і всієї України. Газета є проектом Інституту суспільних досліджень. Автори — відомі вчені та журналісти висвітлюють нові напрямки історії, культури й економіки, розглядають питання здоров’я, екології, освіти і цілу низку інших значущих складових поняття «якість життя» кожної окремої людини та української нації в цілому.

 

Газета виходить щомісячно із травня 2001 р.
Мова видання — українська.
Наклад — 10 000 прим.
Кількість сторінок — 20.
Передплатний індекс — 99282.

Образ читача:
Газета призначена для прогресивно мислячих людей, що позиціонують себе активними членами суспільства, українськими інтелігентами. Образ читача газети «Експедиції XXI»: морально здорова, освічена, оптимістична людина, яка вважає, що може впливати на події та хід життя; має широкий інтелектуальний кругозір; характеризується відчуттям причетності до нації та країни.

Особливість видання:

  • «Експедиція ХХІ» — єдине у своєму сегменті якісне історико-культурологічне україномовне видання;
  • газета не належить жодній політичній партії, що дозволяє авторам дотримуватися свободи слова і відкрито висловлювати свої погляди на шпальтах газети;
  • видання є трибуною для представників інтелектуальної та творчої еліти молодого та середнього поколінь;
  • одним із його завдань є формування демократичної та прогресивної громадської думки;
  • публікації являють собою виключно ексклюзивні матеріали, що не втрачають своєї актуальності з плином часу;

Рубрики «Особистість» та «Вітальня»
Статті про відому людину, яка досягла успіху та високого рівня популярності і своєю творчістю позитивно впливає на сучасників. Концепція публікації будується на формулі успіху людини, її світогляді, таємницях її професії, способі впливу творчих людей на події в країні, прагненні до гармонії в людських стосунках і бажанні досягати високого результату в житті.

Рубрики «Точка зору» та «Особиста думка»
Оригінальний авторський погляд на найбільш актуальні питання суспільного життя України.

Рубрика «Дніпроцентризм»
Висвітлення особливої ролі Дніпропетровського регіону в суспільно-політичному, економічному і культурному житті країни в минулому і в наш час. Особлива увага приділяється проблемі передатування Дніпропетровську та інших міст України.

Рубрики «Історія свідчить», «Зв’язок часів» та «Нотатки краєзнавця»
Авторські статті, що всебічно висвітлюють маловідомі цікаві факти з історії України в цілому та Дніпропетровщини зокрема.

Рубрики «Арт-подія», «Арт-пошук» та «Фестиваль»
Публікації про культурні події в Дніпропетровську, Україні (концерт, виставка, історична знахідка, унікальне виробництво, сенсаційне відкриття).

Рубрика «Екологія життя»
Матеріали, присвячені актуальним проблемам здорового способу життя, медицини та екології. Окремою темою розробляється проблема необхідності збереження національного харчування в Україні як складової національної культури і ідентичності.

Владимир ПАНЧЕНКО: Газета «Экспедиция XXI» – путешествие и команда
https://ex21.com.ua/standpoint/64-2.htm

«Экспедиция XXI» №1 (63) 2007

         

Комментарии (6):

(05.09.2013, 13:05)

Де ваш Фейсбук?


(29.11.2012, 00:05)

Готовлю книгу по истории Мелитополя. В ней одна глава целиком посвящена семье Вилиновых. Пожалуйста, передайте это и мой адрес Вашему автору, запорожскому краеведу Юрию Вилинову, может быть, это его заинтересует.


(10.12.2011, 12:07)

Здравствуйте! Будьте добры, подсажите- у Ксении Федорченко есть личный сайт или страничка или интернет контакты другие. Заранее благодарна.

С уважением Елена Викторовна,Россия, Волгоград.


(27.09.2011, 09:44)

Євген, надсилайте Ваше оповідання на адресу [email protected]


(26.09.2011, 23:59)

Хочу розмістити своє оповідання в Вашому виданні. Як це зробити?


(08.01.2011, 23:44)

Добрый день.

Очень хотелось бы узнать историю храма Святого Духа в с. Сурско-Литовское.

Буду очень признателен.

Спасибо.


Добавить комментарий:

Ваш комментарий: (не более 3500 символов. Осталось: 3500)