о нас|RSS
Войти
Мы в Facebook Мы в Facebook

 

КУЛЬТОБОЗ
З днем народження, книго!

Центральна весняна подія культурного життя Дніпропетровщини — вийшла нова книга про славну Петриківку! Ось її вихідні дані: Бєлоусов Є. В. Петриківка — перлина України: ІМА-прес, Дніпропетровськ, 2014.-5000 примірників. 160 сторінок з ілюстраціями.

Новий твір відомого українського письменника цікаво і популярно розповідає про витоки та сьогодення всесвітньо відомого петриківського розпису. Книга розрахована на широке коло читачів.

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай «Загадать желание»

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов — неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези…

Вертеп як засіб проти «святкових буднів»

6 січня на ж/м Ювілейному та 14 січня на Європейському майдані в Дніпропетровську відбулися різдвяні вертепні вистави, організовані співробітниками Інституту суспільних досліджень. У вертепі взяли участь непрофесійні актори — звичайні люди, вбрані в самостійно виготовлені костюми: Діви Марії з немовлям, Янгола, чортів, царя Ірода, Смерті, козаків, Турка, Селянина та ін. Музичну частину святкової вистави підготував дніпропетровський гурт мандрівних дяків «Вертеп».

Мини-выставка художника Ивана Труша ко Дню Соборности Украины

Ко Дню Соборности и Свободы Украины в Днепропетровском художественном музее выставили три картины украинского живописца-импрессиониста Ивана Труша, всю свою жизнь посвятившего развитию украинского национального искусства.

Архив газеты
АФИША ДНЕПРОПЕТРОВСКА
Главная ⁄ Театр ↓
      ТЕАТР      
Дмитро Богомазов: «Головне — знайти театр в тексті й втілити його на сцені»

Дмитро Богомазов: «Головне — знайти театр в тексті й втілити його на сцені»

Автор: Яр Левчук.

В пресі режисера Київського академічного театру драми та комедії на лівому березі Дніпра, цьогорічного лауреата Шевченківської премії Дмитра Богомазова часто називають експериментатором, поряд з відомим діячами театру Андрієм Жолдаком, Едуардом Митницьким, Владом Троїцьким — мало не новатором української сцени. Сам Дмитро Михайлович, відхрещуючись від такого формулювання, говорить, що його мета — не експеримент як такий, що він просто займається пошуком театру наново кожного разу і в кожному окремому випадку, отримуючи від цього колосальну насолоду. Не менше задоволення від вистав талановитого постановника отримують українські глядачі. Недавнє масштабне дійство, онлайн-трансляцію його «Гамлета» переглянули тисячі людей. В інтерв’ю «Експедиції ХХІ» пан Дмитро повідав про своїх улюблених авторів, чудового наставника, поділився думками про театральну освіту та критику, Богдана Ступку та Леся Курбаса.

«Экспедиция XXI» № 9 (135) 2013

      ТЕАТР      
Вілен Головко: «Професійний актор кожен день проживає чуже життя»

Вілен Головко: «Професійний актор кожен день проживає чуже життя»

Автор: Валерія Сердюк.

У театрі він Іуда, Діоген, Винокур, Опецьковський і навіть Пузир, а в житті — невиправний романтик і життєлюб. Вілен Романович Головко — актор, режисер спектаклів, член Союзу театральних діячів України, а також людина, яка має сильний сценічний темперамент і хороший голосовий апарат, поділився з нами секретом створення різних  характерів і перевтілення в роль.

«Экспедиция XXI» № 9 (135) 2013

      ТЕАТР      
Днепродзержинск — театрально-фестивальный город!

Днепродзержинск — театрально-фестивальный город!

Автор: Михаил Самойлов.

«Вся жизнь — театр, а люди в нем — актеры», — сказал Шекспир. Чтобы лучше понять и прочувствовать, верно ли это утверждение, нужно задуматься над тем, что такое театр. И, конечно, для этого нужно посетить театр. А лучше — посмотреть различные спектакли в нескольких театрах. Но чтобы это осуществить, придется поколесить по городам и странам, а на это может не хватать ни времени, ни возможностей. Хорошо, что в театральной жизни есть особое событие — театральный фестиваль. Во время его проведения на сцене выступают самые разные театры из многих городов и стран. И тогда зритель получает возможность увидеть и сравнить работы различных театральных коллективов. А также прочувствовать, насколько фраза знаменитого классика соответствует действительности.
С 17 по 23 мая в Днепродзержинском академическом музыкально-драматическом театре им. Леси Украинки прошел ІХ Международный театральный фестиваль «Классика сегодня». О нем мы поговорили с координатором фестиваля, заведующей литературно-драматургической частью театра Ириной Федоровой.

«Экспедиция XXI» № 6 (132) 2013

      ТЕАТР      
Український театр: чи є майбутнє після славного минулого?

Український театр: чи є майбутнє після славного минулого?

Автор: Андрій Бондаренко.

Поняття «театр» і «театральне мистецтво» супроводжує людину з давніх-давен. Перші елементи театру у вигляді діалогів і пісень виникли у Стародавній Греції, ще у VI столітті до нашої ери, під час святкувань на честь давньогрецького бога рослинності і родючості — Діоніса. З розвитком сценічного мистецтва збільшувалось і його значення, тому вже в наступному столітті в Греції починають з’являтися перші театри, а найдавнішим із них вважається театр Діоніса, побудований у V столітті до нашої ери. Цей театр довгі роки залишався взірцем для багатьох країн, тому не дивно, що чимало інших театрів, зокрема в Давній Греції і Римі, були побудовані схожими на нього. Важко переоцінити вплив давньогрецького театру на світове театральне мистецтво. Так, наприклад, він значно вплинув і на римський театр, який хоч і виник пізніше, проте зберіг більшість традицій і законів свого грецького собрата. До античного театру зверталися відомі діячі епох Відродження і Просвітництва, використовуючи і зображаючи його у своїх творах та картинах.

«Экспедиция XXI» № 5 (131) 2013

      ТЕАТР      
Неда Неждана: «Театральна реформа давно назріла»

Неда Неждана: «Театральна реформа давно назріла»

Автор: Яр Левчук.

Творчість української поетеси, журналістки та драматурга Надії Мірошниченко (більше відомої в мистецьких колах під псевдонімом Неда Неждана) знана не тільки в нашій країні, а й у світі. Її твори перекладені російською, білоруською, англійською, польською, грузинською, вірменською, сербською, німецькою, курдською мовами. Три її п’єси увійшли до каталогів найкращих п’єс «Європейський театр сьогодні: п’єси» та «Європейської театральної конвенції». Драматург поділилася своїми міркуваннями щодо сьогоднішніх проблем театру, труднощів обраної нею професії та французьким досвідом підтримки театрів.

«Экспедиция XXI» № 3 (129) 2013

      ТЕАТР      
Михайло Мельник: «Я люблю, коли зал вібрує разом зі мною»

Михайло Мельник: «Я люблю, коли зал вібрує разом зі мною»

Автор: Наталія Крицкова, Вікторія Соколенко.

Він — особистість, яку зараховують до рідкісної, «вимираючої» плеяди акторів. Людина з великої літери. Він покорив серця тисяч людей, а його вистави дивляться затамувавши подих. Це людина, що проживає всі свої ролі до найменшої дрібнички, кожен раз по-новому, та знаходить розуміння і любов у очах кожного, хто сидить у глядацькій залі. Все це — Михайло Мельник, з якім нам випала нагода поспілкуватися.
Зайшовши до гримерної Михайла Васильовича, ми побачили декілька неймовірно гарних картин його батька, які той малював, не маючи обох рук.

«Экспедиция XXI» № 11 (125) 2012

      ТЕАТР      
ПОЗИТИВНЫЕ ТАНЦЫ ТЕАТРА «LA VIE»

ПОЗИТИВНЫЕ ТАНЦЫ ТЕАТРА «LA VIE»

Автор: Николай ЧАБАН.

…Господь посылает на землю доброго ангела. Пускает его в мир для того, чтобы нести добро и свет. Но мир жесток и негармоничен. Люди живут в созданных собою клетках. Их сердца окаменели, они ожесточены. Они не готовы откликнуться на добрый посыл. Но надежда остается всегда. Светлый, лирический спектакль рассказывает о попытках сделать мир добрее и справедливее. Подлинное искусство призвано смягчать сердца, и постановка «Невыносимая легкость» отвечает этой сверхзадаче как нельзя лучше. Новым спектаклем молодежный театр танца «La Vie» отметил свое пятилетие. У театра уже есть свой молодой зритель — восприимчивый, благосклонный и благодарный. Давайте чуть ближе познакомимся с коллективом-юбиляром.
Театр «La Vie» работает при Дворце студентов им. Ю. Гагарина в Днепропетровске. Нынешние его руководители — вчерашние студенты Наталья Патеюк и Сергей Бормотов. С ними мы и беседуем.

«Экспедиция XXI» № 1 (115) 2012

      ТЕАТР      
МИХАИЛ МЯГКИХ: «Я ПОМОГАЮ АКТЕРАМ ИГРАТЬ»

МИХАИЛ МЯГКИХ: «Я ПОМОГАЮ АКТЕРАМ ИГРАТЬ»

Автор: Александр МУХАРЕВ.

Посещение театра — всегда радостное событие. Человек, приходящий на спектакль, открывает новые миры, иные времена, погружается в невероятные сюжетные коллизии, учится сопереживать, оценивать поступки героев, которые иногда напоминают собственные.
Немалую роль в спектаклях играет музыка. Наш сегодняшний собеседник — композитор Михаил Мягких — начал сочинять музыку еще в школе. Сейчас он сотрудничает с театрами «Верим!», Днепропетровским городским театром кукол, театром-студией «Игроки», театром КВН ДГУ.
Мы встретились с Михаилом Леонидовичем для беседы о театральной работе и и воспитании музыкального вкуса.

«Экспедиция XXI» №4 (106) 2011

      ТЕАТР      
ЖИТЬ — ЗНАЧИТ ЖЕВАТЬ!

ЖИТЬ — ЗНАЧИТ ЖЕВАТЬ!

Автор: Евгений БРЕГМАН:.

Извините, перевода этой статьи нет. Украинский вариант статьи можно прочитать по адресу
http://exp21.com.ua/theater/96-10.htm

«Экспедиция XXI» №6 (96) 2010

      ТЕАТР      
ДВА АНГЕЛА И ЧЕТЫРЕ ЧЕЛОВЕКА

ДВА АНГЕЛА И ЧЕТЫРЕ ЧЕЛОВЕКА

Автор: Владимир ЕФИМОВ:.

Извините, перевода этой статьи нет. Украинский вариант статьи можно прочитать по адресу http://exp21.com.ua/theater/95-13.htm

«Экспедиция XXI» №5 (95) 2010

Страница (2):   1 · 2 · следующая