о нас|RSS
Войти
Мы в Facebook Мы в Facebook

 

КУЛЬТОБОЗ
З днем народження, книго!

Центральна весняна подія культурного життя Дніпропетровщини — вийшла нова книга про славну Петриківку! Ось її вихідні дані: Бєлоусов Є. В. Петриківка — перлина України: ІМА-прес, Дніпропетровськ, 2014.-5000 примірників. 160 сторінок з ілюстраціями.

Новий твір відомого українського письменника цікаво і популярно розповідає про витоки та сьогодення всесвітньо відомого петриківського розпису. Книга розрахована на широке коло читачів.

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай «Загадать желание»

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов — неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези…

Вертеп як засіб проти «святкових буднів»

6 січня на ж/м Ювілейному та 14 січня на Європейському майдані в Дніпропетровську відбулися різдвяні вертепні вистави, організовані співробітниками Інституту суспільних досліджень. У вертепі взяли участь непрофесійні актори — звичайні люди, вбрані в самостійно виготовлені костюми: Діви Марії з немовлям, Янгола, чортів, царя Ірода, Смерті, козаків, Турка, Селянина та ін. Музичну частину святкової вистави підготував дніпропетровський гурт мандрівних дяків «Вертеп».

Мини-выставка художника Ивана Труша ко Дню Соборности Украины

Ко Дню Соборности и Свободы Украины в Днепропетровском художественном музее выставили три картины украинского живописца-импрессиониста Ивана Труша, всю свою жизнь посвятившего развитию украинского национального искусства.

Архив газеты
АФИША ДНЕПРОПЕТРОВСКА
Главная ⁄ Рассказ ↓
      РАССКАЗ      

Благословення Тараса

Автор: Орест Катинський.

Під залізними стовпами, що підпирають небо, сидів Ангел і дивився на вузесеньку стежку. Ця вузенька стежечка була призначена тільки для вибраних, для тих, хто мав бути Посвяченим.

«Экспедиция XXI» № 12 (138) 2013

      РАССКАЗ      
Збірка казок «Великий Луг над Дніпром»

Збірка казок «Великий Луг над Дніпром»

Вийшла збірка авторських казок та легенд Нижньої Наддніпрянщини Еліни Заржицької «Великий Луг над Дніпром», яка переносить нас у яскравий фантастичний світ.

«Экспедиция XXI» NEWS

      РАССКАЗ      
Мужчина, который рисовал жизнь

Мужчина, который рисовал жизнь

Автор: Андрей Бондаренко.

Мистер Джефферсон бодро шагал по тротуару, деловито сжимая в руке черный дипломат. Сползающие за горизонт лучики солнца ещё хватались за его серый воротничок рубашки, словно желая покрепче вцепиться в него и остаться до вечера — посмотреть, что же такое звезды. Наверное, видеть столь важного и делового человека в этом тихом местечке было необычно. Коллтаун был одним из множества небольших городишек на побережье во Флориде, которые ночами тускло светились, словно бусинами рассыпавшись вдоль самой кромки воды. Жизнь тут текла размеренно, слегка отрешенно от всего остального мира, поэтому появление такой безусловно важной персоны было неожиданным. Весь его вид говорил о том, что он жутко куда-то спешит, растеряно оглядываясь по сторонам на небольшие, но аккуратненькие, словно кукольные, домики и магазинчики. Живо перебирая ногами в дорогих кожаных туфлях, он пересек весь небольшой городишко относительно быстро и довольно улыбнулся, ещё издалека увидев нужный дом. Он стоял на самом краю берега, окруженный небольшим светлым заборчиком. На втором этаже, под самой крышей, из окна лился мягкий свет. Под аккомпанемент сверчков мистер Джефферсон двинулся к дому по тропинке, выложенной плоскими камешками. Словно почувствовав появление гостя, хозяин дома отворил скрипящую дверь и добродушно улыбнулся. Из-под затертого джинсового комбинезона торчала красная клетчатая рубашка; темные волосы, которые уже заметно пробрала седина, были растрепаны, что придавало мужчине какого-то «простого» и незамысловатого вида.

«Экспедиция XXI» № 10 (136) 2013

      РАССКАЗ      
Покликання, або Один день з життя мольфари

Покликання, або Один день з життя мольфари

Автор: Віоліна Ситнік.

Хух… Яка спека… Піт котиться градом, а я ж нічого складного не робила… Так, тільки назбирала цілющих рослин для магічного зілля, посортувала їх і поклала на горище сушитися. Зараз би випити прохолодного трав’яного чайку з ложкою свіжого меду, але нема часу, потрібно приготувати відвар з полин-трави для жінки, яка скоро прийде. Вона, щоправда, ще сама про це не знає, але шукає все, що може допомогти позбавити чоловіка любові до зеленого змія. Ех, скільки та горілка нещастя приносить… Але нічого, я можу зарадити цій біді.
Ой, як спекотно… Треба щось з цим робити…

«Экспедиция XXI» № 5 (131) 2013

      РАССКАЗ      

Я ніколи не забуду того дня, коли ти мене підібрала. Та і чи можна таке забути? Добре пам’ятаю, як у тебе тремтіли долоні, майже щільно притиснуті одна до одної. Ніби мушля… А я сидів у тій мушлі, і вже тоді цілком довіряв тобі, бо відчув, що твої долоні — мій перший прихисток. Як згодом і останній… Але то згодом. А спершу було життя, самий його початок. Болючий дуже, але попри те — мій, особливий, наповнений тобою.

«Экспедиция XXI» № 4 (130) 2013

      РАССКАЗ      

Как порою загадочны и непредсказуемы линии судьбы! Иногда людей отделяют друг от друга тысячелетия, но это не мешает существованию между ними незримой крепкой связи. Что это? Перекличка характеров, судеб? Думал ли зодчий боспорского царя, создавая Царский курган, что прославляет не только повелителя, но и простого смертного, открывшего его спустя столетия?

«Экспедиция XXI» № 3 (129) 2013

      РАССКАЗ      
Таблетки для счастья

Таблетки для счастья

Автор: Андрей Бондаренко.

Первое, что он сделал, как проснулся, — жадно пошарил рукой по пустой поверхности тумбочки. Она ничем не смогла ему помочь, только подсунула под пальцы пустой пакетик, из которого ещё еле-еле лилась струйка сладковатого запаха. В комнате было темно, и хотя за стенами уже давно наступило утро, но в этой каморке, казалось, затаилась вся чернота ночи, скрываясь от всевидящего взгляда солнца, которое так и хотело прогнать каждую крупицу мрака с запыленных улиц.

«Экспедиция XXI» № 3 (129) 2013

      РАССКАЗ      
День, когда сбываются мечты

День, когда сбываются мечты

Автор: Юрий Пусов.

Таня мечтала.
Ей уже даже не нужно было закрывать глаза, чтобы увидеть его: тонкий нос, глаза с грустинкой, родинка возле уха, белый шрамик на левой брови. Шрам появился недавно, после того как он спас ее от бандитов. Их было семеро, а он один.Она сама промыла ему рассеченную бровь и залечила поцелуем. Вот только белая отметина осталась, как знак его доблести…

«Экспедиция XXI» № 2 (128) 2013

      РАССКАЗ      
Рецепт радости

Рецепт радости

Автор: Юрий Пусов.

БАБАХ!!!
Василий вздрогнул и приоткрыл один глаз.
— Добренькое утречко! — поприветствовала его часовая кукушка.
ТРАХ-ТАРАРАХ!!!
Раздалось из кухни, по полу прошла дрожь.
— Война? — спросил Василий хриплым спросонья голосом.

«Экспедиция XXI» № 12 (126) 2012

      РАССКАЗ      

– Чуєш, Вітьок, що на твоєму винті прибити можна?
— А що не йде?
Хазяїн компа викинув у вікно недопалок і підійшов до Тараса, який зі злістю дивився на завислу чорно-червону заставку: велетенський тиранозавр стоїть над людиною, що скорчилася біля його ніг. «Червона багнюка Дмуй-хана» — догоряв напис над монстром, від родичів якого на сьогодні залишилися тільки кістки.

«Экспедиция XXI» № 10 (124) 2012

Страница (4):   1 · 2 · 3 · 4 · следующая