о нас|RSS
Войти
Мы в Facebook Мы в Facebook

 

КУЛЬТОБОЗ
З днем народження, книго!

Центральна весняна подія культурного життя Дніпропетровщини — вийшла нова книга про славну Петриківку! Ось її вихідні дані: Бєлоусов Є. В. Петриківка — перлина України: ІМА-прес, Дніпропетровськ, 2014.-5000 примірників. 160 сторінок з ілюстраціями.

Новий твір відомого українського письменника цікаво і популярно розповідає про витоки та сьогодення всесвітньо відомого петриківського розпису. Книга розрахована на широке коло читачів.

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай «Загадать желание»

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов — неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези…

Вертеп як засіб проти «святкових буднів»

6 січня на ж/м Ювілейному та 14 січня на Європейському майдані в Дніпропетровську відбулися різдвяні вертепні вистави, організовані співробітниками Інституту суспільних досліджень. У вертепі взяли участь непрофесійні актори — звичайні люди, вбрані в самостійно виготовлені костюми: Діви Марії з немовлям, Янгола, чортів, царя Ірода, Смерті, козаків, Турка, Селянина та ін. Музичну частину святкової вистави підготував дніпропетровський гурт мандрівних дяків «Вертеп».

Мини-выставка художника Ивана Труша ко Дню Соборности Украины

Ко Дню Соборности и Свободы Украины в Днепропетровском художественном музее выставили три картины украинского живописца-импрессиониста Ивана Труша, всю свою жизнь посвятившего развитию украинского национального искусства.

Архив газеты
АФИША ДНЕПРОПЕТРОВСКА
Главная ⁄ Особое мнение ↓
      ОСОБОЕ МНЕНИЕ      
Смертельна зброя «гібридної війни»

Смертельна зброя «гібридної війни»

Автор: Ірина Шовковець.

«Зачем Украина напала на Росию?», — таке абсурдне, з точки зору мешканця України, запитання задавали кандидату історичних наук Ігорю Щупаку пересічні громадяни Білорусі під час його поїздки на наукову конференцію у Вітебськ. Історик пробував пояснювати, що Україна не нападала на Росію, що все зовсім навпаки… Але відповіддю був лише спантеличений погляд співрозмовника й типова фраза, яка, мабуть, вирвалася звідкілясь із глибин підсвідомості: «Очень не хочется верить». Хоча російській імперській пропаганді повірити захотілось… Ось вона — справжня зброя нинішньої «гібридної війни» — вчасно підкинута деза або «правильно» інтерпретована інформація. Як-то кажуть, диявол ховається в деталях. Залежно від «світла», у якому представлена та чи інша подія, вона може «грати на руку» різним сторонам конфлікту.

«Экспедиция XXI» № 1-2 (139) 2014

      ОСОБОЕ МНЕНИЕ      
Герої нашого часу

Герої нашого часу

Автор: Ірина Рева.

Останні роки в нашому суспільстві панувала зневіра. У владі — одні шахраї та бандити. Та й звичайні громадяни теж не виглядали янголами. Багато хто не вважав за гріх поцупити те, що погано лежить, особливо якщо воно «колгоспне», тобто державне. Кожен дбав сам за себе. Здавалося, що такі поняття як «патріотизм», «героїзм», «самопожертва» навіки залишилися в минулому. Можливо, причина в тому, що двадцять років незалежності ми прожили відносно спокійно, не відчували крайньої потреби в героях. Ніхто на нас не нападав, нікого не треба було рятувати, зброю не роздавали на вулицях, як пиріжки.

«Экспедиция XXI» № 1-2 (139) 2014

      ОСОБОЕ МНЕНИЕ      
Непричесані думки «з тої сторони»

Непричесані думки «з тої сторони»
Історичні спостереження та деякі роздуми про Крим «з тої сторони»

Автор: Юрій Микитишин.

Мешканці Керчі, прямуючи до поромної переправи, щоб переправитися на Кубань, зазвичай кажуть, що їдуть «на ту сторону». Пором долає 4,5 кілометри між Порт-Кримом і Порт-Кавказом за 20 хвилин, хоча подорож може тривати від кількох годин до доби — якщо раніше потрібно було пройти два митних і прикордонних контролі (український та російський), то зараз, схоже, ситуація ще гірша — за умов припинення зв’язків Криму з материковою Україною пором, по суті, лишається єдиним засобом доставки в Крим російських товарів і громадян (окрім аеропорту Сімферополя). При цьому прикордонний контроль на кубанському боці наразі не відмінено.

«Экспедиция XXI» № 1-2 (139) 2014

      ОСОБОЕ МНЕНИЕ      
Станіслав Федорчук: «Історія Донбасу і його сучасність — це не тільки метал і терикони»

Станіслав Федорчук: «Історія Донбасу і його сучасність — це не тільки метал і терикони»

Автор: Василь Карп’юк.

Книжка «Демонтаж лицемірства» політолога і публіциста з Донецька Станіслава Федорчука започаткувала серію «Українська публіцистика» київського видавництва «Смолоскип». Окрім того, що написана вона цікаво і професійно, велику роль відіграє й ідеологічне наповнення, а саме — ствердження органічності перебування Донбасу в складі України. Власне кажучи, дана книжка — це частина активної громадської діяльності Федорчука, яка втілюється в тому числі і в площині публіцистики. Про це і не тільки наша розмова.

«Экспедиция XXI» № 8 (134) 2013

      ОСОБОЕ МНЕНИЕ      
Володимир В’ятрович: «На період, який зараз переживаємо, ми будемо дивитися як на

Володимир В’ятрович: «На період, який зараз переживаємо, ми будемо дивитися як на "темні часи"»

Автор: Василь Карп’юк.

Володимир В’ятрович — рідкісний приклад фахового науковця з активною громадянською позицією, який до того ж займається відповідною діяльністю. В його працях відсутня зашореність, натомість присутній свідомий патріотизм, який виявляється не в притягуванні за вуха «потрібних» епізодів, а в глибокому аналізі джерел і тонкому підборі тематики.
В розмові з істориком — про передумови успішності його книг, стан науково-популярної літератури в Україні, значення для нього недавно здобутої премії ім. В. Стуса, теми досліджень і не тільки.

«Экспедиция XXI» № 6 (132) 2013

      ОСОБОЕ МНЕНИЕ      
Есть ли будущее у украинской науки?

Есть ли будущее у украинской науки?

Автор: Алексей Овчаренко.

Сегодня при обсуждении проблем украинской науки чаще всего принято говорить о недостаточности ее финансирования. И это понятно: деньги для развития науки нужны, а государством их выделяется недостаточно. Но стоит ли рассматривать недофинансирование как главную и чуть ли не единственную проблему? Необходимо помнить, что наука — это такой социальный институт, который обладает своими специфическими способами коммуникации и передачи накопленных знаний, и понимать, что без поддержания порядка и рациональной организации этих процессов наука также не может развиваться.

«Экспедиция XXI» № 5 (131) 2013

      ОСОБОЕ МНЕНИЕ      
Лівість правих і правість лівих

Лівість правих і правість лівих

Автор: Володимир Панченко.

У нашому суспільстві ще з радянських часів існує стереотип, що в політиці є чіткій розподіл на правих та лівих. Причому така хибна думка панує в головах не тільки звичайних громадян, але й багатьох політичних діячів, політтехнологів і політологів. Існує багато причин відносити той чи інший рух або політичну силу до правих або лівих, але в цій статті хотілося б поговорити про поділ стосовно економічних поглядів.

«Экспедиция XXI» № 1 (127) 2013

      ОСОБОЕ МНЕНИЕ      
Ти ще спробуй вступити або Особливості вступної кампанії

Ти ще спробуй вступити або Особливості вступної кампанії

Автор: Наталія Крицкова.

Автор цієї статті, як то кажуть, на власній шкірі відчула радощі та жахи вступної кампанії 2012 року в Україні. Документи подавала у трьох великих містах нашої держави: Дніпропетровську, Львові та Києві.

«Экспедиция XXI» № 8 (122) 2012

      ОСОБОЕ МНЕНИЕ      

Вся Європа — в гості до нас!

Автор: Наіна Леводворська.

Євро-2012 — одна з безпрецедентних подій, які трапляються в нашій країні не так вже і часто. Донедавна навіть світові зірки поп-музики оминали Україну, от тільки цього року до нас завітали Madonna і Limp Bizkit. Деякі скептики вважають, що до нас їдуть ті, чия кар’єра уже пішла на спад... втім, футбол поки що в зеніті слави у світі, і так буде ще досить довго, якщо не завжди. Переживши зароблене Русланою Євробачення без особливих втрат, ми підписалися разом із Польщею на Чемпіонат Європи з головної гри світу, не очікуючи, що це може бути трохи складніше витримати.

«Экспедиция XXI» № 6 (120) 2012

      ОСОБОЕ МНЕНИЕ      

Фізика — важлива наука, і якби людина її не вивчала, то продовжувала б жити в печерах. У той же час, за законами фізики, джміль не повинен літати. Точніше, літальний апарат у формі джмеля, створений людиною, точно б не злетів. Але, на своє щастя, джміль не переймається наукою, він живе за законами Божими. У нього є крила, бажання — і він полетів.
Медицина також важлива наука. Вона рятує життя багатьох. Але трапляється й інакше. За вироком трьох незалежних медичних установ, 67-річний Володимир Юр’їв* не мав шансів на життя. У його випадку — рак легенів 3-Б стадії, близької до четвертої — хірургічно видалити корінь зла було неможливо. Інші методи традиційної медицини не обіцяли нічого, крім «продовження життя» на обмежений термін — по суті, доки в родини вистачить грошей на дорогу хіміотерапію.

«Экспедиция XXI» № 6 (120) 2012

Страница (6):   1 · 2 · 3 · 4 · 5 · следующая