о нас|RSS
Войти
Мы в Facebook Мы в Facebook

 

КУЛЬТОБОЗ
З днем народження, книго!

Центральна весняна подія культурного життя Дніпропетровщини — вийшла нова книга про славну Петриківку! Ось її вихідні дані: Бєлоусов Є. В. Петриківка — перлина України: ІМА-прес, Дніпропетровськ, 2014.-5000 примірників. 160 сторінок з ілюстраціями.

Новий твір відомого українського письменника цікаво і популярно розповідає про витоки та сьогодення всесвітньо відомого петриківського розпису. Книга розрахована на широке коло читачів.

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай «Загадать желание»

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов — неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези…

Вертеп як засіб проти «святкових буднів»

6 січня на ж/м Ювілейному та 14 січня на Європейському майдані в Дніпропетровську відбулися різдвяні вертепні вистави, організовані співробітниками Інституту суспільних досліджень. У вертепі взяли участь непрофесійні актори — звичайні люди, вбрані в самостійно виготовлені костюми: Діви Марії з немовлям, Янгола, чортів, царя Ірода, Смерті, козаків, Турка, Селянина та ін. Музичну частину святкової вистави підготував дніпропетровський гурт мандрівних дяків «Вертеп».

Мини-выставка художника Ивана Труша ко Дню Соборности Украины

Ко Дню Соборности и Свободы Украины в Днепропетровском художественном музее выставили три картины украинского живописца-импрессиониста Ивана Труша, всю свою жизнь посвятившего развитию украинского национального искусства.

Архив газеты
АФИША ДНЕПРОПЕТРОВСКА
Главная ⁄ Исследование ↓
      ИССЛЕДОВАНИЕ      
Хто вони — українці: янголи чи нонконформісти?

Хто вони — українці: янголи чи нонконформісти?

Автор: Ірина Рева.

Мати 5-х дітей, яка під час Другої світової війни, ризикуючи життям власної родини, переховувала в своєму домі українських євреїв. Хто вона — героїня чи божевільна? Із таким контроверсійним питанням звернувся до аудиторії один із доповідачів Міжнародної науково-практичної конференції «Праведники світу та інші рятівники у час Голокосту: приклад України у порівняльному контексті», яка відбулася нещодавно в Дніпропетровську. Я слухала і думала про своє, наболіле: «Хто вони — українські чоловіки, які залишали вдома своїх дітей, вагітних дружин і йшли на Майдан, у Збройні сили України, захищати Донбас, і складали голови за свободу України?» Перебуваючи у вимірі загальнолюдському, коли це тебе особисто не стосується, відповідати просто: «Звичайно — герої!»

«Экспедиция XXI» № 1-2 (139) 2014

      ИССЛЕДОВАНИЕ      
Ось вона прийшла війна… та параноя

Ось вона прийшла війна… та параноя

Автор: Ірина Рева.

Розвиваючись у лоні матері, ембріон людини повторює описаний Ч. Дарвіном ланцюжок перетворень від одноклітинної істоти до високоорганізованого ссавця. За тим же принципом, вибудовуючи свою унікальну лінію поведінки, людина часто несвідомо відтворює моделі близьких і далеких предків. Розвиваючись, людські суспільства іноді поводяться так само, як середньостатистичні члени цього суспільства. Приклад тому — стосунки України з Росією, про які ми поговоримо з дніпропетровським психотерапевтом О. Федорцем.
Пан Олександр мав досвід психотерапевтичної роботи з активістами Майдану, прихильниками різних політичних сил у Дніпропетровську, а зараз у складі Психологічної кризової служби допомагає пораненим військовим, працює з родинами загиблих та переселенцями.

«Экспедиция XXI» № 1-2 (139) 2014

      ИССЛЕДОВАНИЕ      
Дніпропетровський майдан: долання постгеноцидних страхів

Дніпропетровський майдан: долання постгеноцидних страхів

Автор: Ірина Рева.

Обравши об’єктом дослідження саме учасників проєвропейського мітинга, ми свідомі того, що отримані результати, звичайно ж, не є об’єктивною характеристикою середньостатистичного дніпропетровця. Проте кількатисячні мітинги не є звичайним явищем для нашого міста. І ми як представники активної частини громадськості зацікавилися: що сталося з нашими співгромадянами, які зміни відбулися в них і в нас? Найбільше вираженими ці зміни мають бути саме в дніпропетровців, які вийшли на Майдан заявити про свою громадянську позицію. Тому опитування проводилося серед мітингувальників у Дніпропетровську на площі Героїв Майдану (колишня площа Леніна).

«Экспедиция XXI» № 1-2 (139) 2014

      ИССЛЕДОВАНИЕ      
Рецензія на книгу Ірини Реви «По той бік себе. Культурні та психологічні наслідки Голодомору та сталінських репресій»

Рецензія на книгу Ірини Реви «По той бік себе. Культурні та психологічні наслідки Голодомору та сталінських репресій»

Автор: Тетяна Воропаєва.

Книга відомої журналістки, наукового співробітника Інституту суспільних досліджень Ірини Реви є дуже цікавою і актуальною, характеризується новизною, оригінальними узагальненнями, вирізняється виваженістю, лаконічністю і переконливістю, ґрунтовні висновки спрямовані на вирішення важливих націєтворчих завдань. Книга написана доступною мовою, викликає великий інтерес і спрямована не лише на сьогодення, а й на майбутнє.

«Экспедиция XXI» № 12 (138) 2013

      ИССЛЕДОВАНИЕ      
Коли зникне моя мова?

Коли зникне моя мова?

Автор: Володимир Пукіш.

В Інституті мовної інформації та технології Східно-Мічиганського університету (США) функціонує проект «Мови під загрозою зникнення», метою якого є збереження сучасних мов. Цим інститутом спільно з Гавайським університетом (США) розроблено також «Каталог зникаючих мов», у якому, окрім самого списку мов, котрим загрожує зникнення або які вже зникли на пам’яті сучасних поколінь, наявне пояснення різниці між поняттями «мова» та «діалект», визначення різних ступенів уразливості мов і самого терміна «зникла мова». Такою вважають мову, кількість зафіксованих носіїв якої — причому таких, що вважають її рідною, — дорівнює 0 (дехто політкоректно пом’якшує цей термін, називаючи її «мовою, про носіїв якої немає даних», бо такі мови можуть ще мати пасивних носіїв чи дітей активних носіїв, які вивчили її як нерідну мову, тощо). Мов таких у каталозі налічується 133.

«Экспедиция XXI» № 8 (134) 2013

      ИССЛЕДОВАНИЕ      
Колеса без трения: pro и contra

Колеса без трения: pro и contra

Автор: Александр Мухарев.

Одна из насущных задач современной техники — создание сверхманевренного транспорта. Проблема оказалась в центре внимания ведущих мировых корпораций.
О том, что делается в этом направлении в КБЮ, мы попросили рассказать ведущего инженера-конструктора Александра Дорожко.

«Экспедиция XXI» № 7 (133) 2013

      ИССЛЕДОВАНИЕ      
Українець: між «совком» і собою

Українець: між «совком» і собою

Автор: Ірина Рева.

Одного разу, будучи студенткою, я приїхала до Львова на Форум видавців і раптом з’ясувала, що помилилася з датою. Форум мав початися наступного дня. Того ж дня повинні були приїхати четверо моїх друзів, з якими я планувала знімати квартиру. Де переночувати? Пригадуючи традиції гостинності запорожців, які, йдучи з двору, не зачиняли свої курені, я сподівалася, що й тут, як колись на території «козацьких Вольностей», українець українцю пропасти не дасть. Я звернулася з проханням до немолодої приємної жіночки, яку побачила на вулиці. Пані Катерина Кравчук прийняла мене тепло, познайомила з дітьми та онуками. Я відчула себе членом її родини…
Безумовно, мені пощастило з людиною. Але справа не лише у везінні. У своєму рідному Дніпропетровську я б, може, й не наважилася напрошуватися в гості до незнайомки — інший менталітет. У більшості сучасних українців «чуття єдиної родини» розвинене слабко, люди недовірливі, всього бояться. Це фіксують і соціологічні опитування: депресивність, тривожність, цинізм, страх перед майбутнім є вагомими складовими нашого світосприйняття. Побутовим наслідком такого світогляду є незадоволеність життям і собою та спроби втекти від самих себе — алкоголізм, наркоманія, суїциди. Цікаво, що самознищення як явище найбільше поширене саме на Сході України, і в першу чергу… в сільській місцевості. Чим же відрізняються ці соціально-географічні зони? Я припускаю, що досвідом Голодомору.

«Экспедиция XXI» № 6 (132) 2013

      ИССЛЕДОВАНИЕ      
Секрети ідентичності російськомовних українців

Секрети ідентичності російськомовних українців

Автор: Ирина Рева.

Сьогодні ми продовжуємо розмову з цікавою дослідницею, доцентом факультету психології Київського національного університету ім. Т. Шевченка, кандидатом психологічних наук Тетяною Воропаєвою. Пані Тетяна є співробітником Центру українознавства КНУ, керує дослідницькою групою «Етнологія» та багато уваги приділяє дослідженню української ідентичності. Саме про внутрішній світ українця (зокрема російськомовного), про наш національний характер та позиціонування себе у світі ми зараз і поговоримо.

«Экспедиция XXI» № 2 (128) 2013

      ИССЛЕДОВАНИЕ      
Двадцятирічна мандрівка українського «Я»

Двадцятирічна мандрівка українського «Я»

Автор: Ірина Рева.

У нас сьогодні в гостях психолог, яка вивчає українську ідентичність. Кандидат психологічних наук, доцент факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Тетяна Воропаєва поділиться з нами цікавими напрацюваннями Центру українознавства філософського факультету КНУ, де вона керує дослідницькою групою «Етнологія».

«Экспедиция XXI» № 1 (127) 2013

      ИССЛЕДОВАНИЕ      
Непробачений гріх Голодомору

Непробачений гріх Голодомору

Автор: Ірина Рева.

Батько, мати й дитина — це фундаментальні складові українського суспільства. Про родинні деформації, психологічні проблеми батьків і дітей багато написано. Але ніхто ще практично не розглядав наступне питання: як трагедія Голодомору вплинула на українську сім’ю? Про це наша розмова з завідувачкою кафедри психології та педагогіки Київського інституту бізнесу та технологій, доцентом, кандидатом психологічних наук Людмилою Гридковець. Пані Людмила викладає на курсах різних християнських конфесій, вважаючи, що Бог один і в кожному храмі є святість. Вона щаслива дружина та мати шістьох дітей.

«Экспедиция XXI» № 12 (126) 2012

Страница (5):   1 · 2 · 3 · 4 · 5 · следующая