о нас|RSS
Войти
Мы в Facebook Мы в Facebook

 

КУЛЬТОБОЗ
З днем народження, книго!

Центральна весняна подія культурного життя Дніпропетровщини — вийшла нова книга про славну Петриківку! Ось її вихідні дані: Бєлоусов Є. В. Петриківка — перлина України: ІМА-прес, Дніпропетровськ, 2014.-5000 примірників. 160 сторінок з ілюстраціями.

Новий твір відомого українського письменника цікаво і популярно розповідає про витоки та сьогодення всесвітньо відомого петриківського розпису. Книга розрахована на широке коло читачів.

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай «Загадать желание»

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов — неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези…

Вертеп як засіб проти «святкових буднів»

6 січня на ж/м Ювілейному та 14 січня на Європейському майдані в Дніпропетровську відбулися різдвяні вертепні вистави, організовані співробітниками Інституту суспільних досліджень. У вертепі взяли участь непрофесійні актори — звичайні люди, вбрані в самостійно виготовлені костюми: Діви Марії з немовлям, Янгола, чортів, царя Ірода, Смерті, козаків, Турка, Селянина та ін. Музичну частину святкової вистави підготував дніпропетровський гурт мандрівних дяків «Вертеп».

Мини-выставка художника Ивана Труша ко Дню Соборности Украины

Ко Дню Соборности и Свободы Украины в Днепропетровском художественном музее выставили три картины украинского живописца-импрессиониста Ивана Труша, всю свою жизнь посвятившего развитию украинского национального искусства.

Архив газеты
АФИША ДНЕПРОПЕТРОВСКА
Главная ⁄ Днепроцентризм ↓
      ДНЕПРОЦЕНТРИЗМ      
Город на днепре запомнил паустовского в качестве… браковщика снарядов

Город на днепре запомнил паустовского в качестве… браковщика снарядов

Автор: Николай Чабан.

Сто лет назад молодой, никому не известный Константин Паустовский стал искать себя. С 1913 до 1929 года сменил множество профессий: был водителем трамвая, санитаром, учителем, журналистом. В Екатеринославе он устроился на Брянский завод.

«Экспедиция XXI» № 6 (132) 2013

      ДНЕПРОЦЕНТРИЗМ      
Человек, которому не везло

Человек, которому не везло

Автор: Николай Чабан.

Это история «настоящего полковника» — последнего екатеринославского вице-губернатора. Он побил рекорд краткости правления: пробыл на этой должности всего полтора месяца, а в городе прожил и того меньше — считанные дни. Царскую администрацию смела февральская революция. Последний екатеринославский вице-губернатор, человек с необычным именем и длинной фамилией — Христофор Христофорович Бойе-ав-Геннэс (1876-1918) был расстрелян большевиками 95 лет назад.

«Экспедиция XXI» № 4 (130) 2013

      ДНЕПРОЦЕНТРИЗМ      
То, что мы называем прогрессом…

То, что мы называем прогрессом…

Автор: Николай Чабан.

Екатеринослав никогда не был в отстающих, когда речь шла о техническом прогрессе. Первый киносеанс здесь произошел не намного позже, чем в столицах. А 115 лет назад в Екатеринослав привезли из Франции еще одну диковинку — прообраз звукового кино.

«Экспедиция XXI» № 2 (128) 2013

      ДНЕПРОЦЕНТРИЗМ      
Місто майбутнього…

Місто майбутнього…

Автор: Валентин Старостін.

У ХХ сторіччі Дніпропетровськ був дійсно великим містом. Причому це визначалось не чисельністю населення і не територією, яку займала забудова. І навіть не тим, що місто було спроможне сприймати, реалізовувати і навіть народжувати нові ідеї. Дніпропетровськ був великим містом перш за все завдяки багатовекторності розвитку. В своєму тогоденні місто, не надто замислюючись, одночасно реалізовувало інколи цілком протилежні за наповненням проекти, що їх воно визначало зародками майбутнього. Щоправда, здебільшого ці проекти стали зародками майбутнього, яке не відбулося.

«Экспедиция XXI» № 1 (127) 2013

      ДНЕПРОЦЕНТРИЗМ      
Міст у майбутнє

Міст у майбутнє

Автор: Микола Чабан.

Дніпропетровський міст, зведений під керівництвом талановитого мостобудівника Макара Кієні, став першим у світі залізничним арочним мостом великої протяжності. Рух по новому мосту було відкрито 21 грудня 1932 року. Оскільки він пов’язав північ і південь нашої країни, городяни знають його як Мерефо-Херсонський. Фашисти, відступаючи, підірвали його. Відновлено міст по війні.

«Экспедиция XXI» № 12 (126) 2012

      ДНЕПРОЦЕНТРИЗМ      
«Bristol» – «Спартак»: легенда, що не відбулась

«Bristol» – «Спартак»: легенда, що не відбулась

Автор: Валентин Старостін.

У жовтні 1941 р. німецькі сапери, проводячи операцію з ліквідації найбільш загрозливих руїн у Дніпропетровську, заклали вибухівку і у шестиповерховий корпус по Проспекту, біля перехрестя з вулицею Стасовою. Негучний вибух, хмара куряви, груда цегли і бетону. Так відійшов в історію найбільш грандіозний з готелів, які коли-небудь працювали у місті.

«Экспедиция XXI» № 11 (125) 2012

      ДНЕПРОЦЕНТРИЗМ      
Катеринославський міський архітектор

Катеринославський міський архітектор

Автор: Валентин Старостін.

Синонімом до словосполучення «катеринославський міський архітектор» вже давно утвердилося ім’я Дмитра Степановича Скоробогатова. Інколи в цьому контексті згадують ще й Олександра Леонтійовича Красносельського, а також проводять паралелі із сучасною посадою головного архітектора Дніпропетровська. Оце власне і все, що відклалося у масовій свідомості про досить поважну інституцію, що існувала в місті близько півсторіччя.

«Экспедиция XXI» № 10 (124) 2012

      ДНЕПРОЦЕНТРИЗМ      
«Хрестоносець» з Катеринослава

«Хрестоносець» з Катеринослава

Автор: Кирило Недря.

В сучасному світі мало хто з пересічних людей зможе відповісти на питання, що таке благодійність, і ще менше знає, які християнські мотиви лежать в її основі. Тож не дивно, що надпотужна колись організація Товариства Червоного Хреста виявилася сьогодні фактично забутою. Проте саме в Катеринославі існувало одне з найбільших дореволюційних відділень цієї організації.
Нагадуванням колишньої величі структури є комплекс будівель по вулиці Короленка, навпроти будівлі СБУ (до революції — вул. Первозванівська). Тепер вони обнесені огорожею, без вікон та з понівеченими дахами, але навіть в такому стані їх лінії зберегли велич та красу власного минулого. Як нагорода на грудях інваліда війни, на фасадах цих будівель гордо видніється хрест, за яким і зараз можна встановити приналежність будівель-привидів до сфери медицини. А сто років тому все виглядало зовсім інакше…

«Экспедиция XXI» № 3 (117) 2012

      ДНЕПРОЦЕНТРИЗМ      
Первый советский архитектор Днепропетровска

Первый советский архитектор Днепропетровска

Автор: Валентин СТАРОСТИН.

Извините, перевода нет.

«Экспедиция XXI» № 11 (113) 2011

      ДНЕПРОЦЕНТРИЗМ      
ГЛАВНЫЕ СТАДИОНЫ ДНЕПРОПЕТРОВСКА

ГЛАВНЫЕ СТАДИОНЫ ДНЕПРОПЕТРОВСКА

Автор: Дмитрий МОСКАЛЕНКО.

В начале прошлого века основным местом спортивных событий в Екатеринославе была поляна у Кафедрального собора (Преображенская церковь), что на Соборной площади. Именно тут мальчишки гоняли нечто подобное мячу, набитое конским волосом и тряпьем, а раз в неделю сооружался помост для кулачных боев.

«Экспедиция XXI» № 10 (112) 2011

Страница (3):   1 · 2 · 3 · следующая