о нас|RSS
Войти
Мы в Facebook Мы в Facebook

 

КУЛЬТОБОЗ
З днем народження, книго!

Центральна весняна подія культурного життя Дніпропетровщини — вийшла нова книга про славну Петриківку! Ось її вихідні дані: Бєлоусов Є. В. Петриківка — перлина України: ІМА-прес, Дніпропетровськ, 2014.-5000 примірників. 160 сторінок з ілюстраціями.

Новий твір відомого українського письменника цікаво і популярно розповідає про витоки та сьогодення всесвітньо відомого петриківського розпису. Книга розрахована на широке коло читачів.

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай «Загадать желание»

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов — неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези…

Вертеп як засіб проти «святкових буднів»

6 січня на ж/м Ювілейному та 14 січня на Європейському майдані в Дніпропетровську відбулися різдвяні вертепні вистави, організовані співробітниками Інституту суспільних досліджень. У вертепі взяли участь непрофесійні актори — звичайні люди, вбрані в самостійно виготовлені костюми: Діви Марії з немовлям, Янгола, чортів, царя Ірода, Смерті, козаків, Турка, Селянина та ін. Музичну частину святкової вистави підготував дніпропетровський гурт мандрівних дяків «Вертеп».

Мини-выставка художника Ивана Труша ко Дню Соборности Украины

Ко Дню Соборности и Свободы Украины в Днепропетровском художественном музее выставили три картины украинского живописца-импрессиониста Ивана Труша, всю свою жизнь посвятившего развитию украинского национального искусства.

Архив газеты
АФИША ДНЕПРОПЕТРОВСКА
Главная ⁄ Связь времен ↓
      СВЯЗЬ ВРЕМЕН      
Золотая пектораль — «находка века»

Золотая пектораль — «находка века»

Автор: Наталья Филимошкина.

Порою кажется, что древние творения или бывшие грозные властители для продления существования в человеческой памяти «находят» себе открывателей. Чем эти люди отличаются от других? Интуицией, слепым счастьем, одержимостью, особым чутьем мистического? Египетская царица Нефертити для возвращения на арену Истории «избрала» Борхардта, Троя — Шлимана, Тутанхамон — Картера, а скифские цари — Мозолевского — несостоявшегося летчика и кочегара. Друг на друга они оказали колоссальное влияние: «открыватели» получили мировую известность, причем зачастую кардинально менялась их судьба — аматор становился ученым, а «находки» вернулись в живую человеческую память.

«Экспедиция XXI» № 9 (135) 2013

      СВЯЗЬ ВРЕМЕН      
Знахідками задоволені

Знахідками задоволені

Автор: Микола Чабан.

Ось і завершилася цьогорічна літня міжнародна спільна українсько-польська археологічна експедиція на Старому Кодаку. Її можна вважати успішною: археологи зробили важливі наукові відкриття.
Наступного року експедиція продовжиться силами місцевих студентів і викладачів. Сподіваємося частина наших студентів наступного року вирушить до Нижньої Сілезії для продовження обміну досвідом і спільної роботи.

«Экспедиция XXI» № 7 (133) 2013

      СВЯЗЬ ВРЕМЕН      

Майже непоміченою датою в Українському історичному календарі для більшості вітчизняних ЗМІ промайнуло 140-річчя з дня народження непересічного українського політичного, громадського та військового діяча Павла Петровича Скоропадського.
Біографія останнього гетьмана України фактично перетворилася на справжній підручник сучасної політики. Про це писав Віталій Портников в «Дзеркалі тижня» в 2005 році. На жаль, цим підручником чомусь бояться користуватися наші політики. Можливо, тому що там можна відшукати чимало відповідей на актуальні для сьогодення питання. Автору цих рядків, не вдаючись до полеміки, хотілось заради об’єктивності зупинитися на деяких моментах, що стосуються подій, які відбувалися 95 років тому, коли вирішувалася доля України.

«Экспедиция XXI» № 5 (131) 2013

      СВЯЗЬ ВРЕМЕН      

Как порою загадочны и непредсказуемы линии судьбы! Иногда людей отделяют друг от друга тысячелетия, но это не мешает существованию между ними незримой крепкой связи. Что это? Перекличка характеров, судеб? Думал ли зодчий боспорского царя, создавая Царский курган, что прославляет не только повелителя, но и простого смертного, открывшего его спустя столетия?

«Экспедиция XXI» № 3 (129) 2013

      СВЯЗЬ ВРЕМЕН      
Под знаменем Ленина–Сталина, или Краткая сводка преступлений советской власти в Каменском–Днепродзержинске

Под знаменем Ленина–Сталина, или Краткая сводка преступлений советской власти в Каменском–Днепродзержинске

Автор: Александр Слоневский.

Эта статья предназначена не для чтения, потому что главную роль в ней играют цифры, а не слова. Она для размышления, осмысления прошлого, накрывшего своими жуткими крыльями жителей нашего города, не имевших в большинстве своем никакого отношения к политике. Анализ репрессий в Каменском–Днепродзержинске охватывает период от установления советской власти в Каменском и до конца середины ушедшего столетия, когда со смертью Сталина окончилась эпоха открытого террора Коммунистической партии и советского государства по отношению к собственному народу.

«Экспедиция XXI» № 2 (128) 2013

      СВЯЗЬ ВРЕМЕН      
Велика Вітчизняна — чи якось інакше?

Велика Вітчизняна — чи якось інакше?

Автор: Федір Карпека.

Моя світлої пам’яті бабуся у «веселі» 1990-ті пару разів зауважувала: «От при Сталіні кожного року на щось ціни знижували!» (Врешті, погодьтеся, ми любимо наших бабусь не за їхні політичні погляди.) Але прийшов час, і у 1997 році бабуся розповіла мені про Голодомор. До того вона мовчала. І я зрозумів, що про якусь любов до Сталіна годі й говорити. А через 10 років після бабусиної смерті дізнався, що у 1941-му вона відмовила діда від евакуації, виходячи з тези: «На чорта тобі здалися ті комуністи, про дітей подумай!».

«Экспедиция XXI» NEWS

      СВЯЗЬ ВРЕМЕН      
Український ярмарок — культурне явище!

Український ярмарок — культурне явище!

Автор: Ніна Єсіна.

У серпні з незапам’ятних часів у Великих Сорочинцях проводиться сільськогосподарський ярмарок — найвідоміший на Україні, бо саме йому поталанило бути описаним пером Миколи Васильовича Гоголя. Але треба сказати, що ярмарки в інших містах, містечках та селах України нічим не поступалися славнозвісному Сорочинському.

«Экспедиция XXI» № 9 (123) 2012

      СВЯЗЬ ВРЕМЕН      
Алюмінієвий хрестик

Алюмінієвий хрестик

Автор: Володимир Ратанчук.

Трапилось це в селі В’язівок Павлоградського району Дніпропетровської області. Одного разу під час роботи на городі я помітив натільний хрестик, що лежав на поверхні, вочевидь вигорнутий з землі плугом. Придивившись уважніше, я зрозумів, що цей хрестик не схожий на всі інші, відомі мені. Його форма та композиція вказували на те, що це хрестик XIX ст., якби не одне «але»: метал, з якого він був зроблений, — алюміній. Натільні хрестики того часу виготовляли з бронзи, міді, срібла, інколи золота, але алюмінієві досі не траплялись.

«Экспедиция XXI» № 9 (123) 2012

      СВЯЗЬ ВРЕМЕН      
Сталь у степу, або Історія «Бельгії на берегах Дніпра»

Сталь у степу, або Історія «Бельгії на берегах Дніпра»

Автор: Валентина Лазебник.

З бельгійською підприємницькою ініціативою в Україні пов’язаний розвиток міської інфраструктури, і в першу чергу — будівництво трамваїв (як електричних, так і кінних).
Бельгійський трамвай разом з гірничодобувною і металургійною промисловістю був найважливішим і найпомітнішим інвестиційним проектом. Трамваї в великих і малих містах Росії і України були найбільш помітною ознакою економічної присутності Бельгії в економіці імперії.

«Экспедиция XXI» № 7 (121) 2012

      СВЯЗЬ ВРЕМЕН      
Хто і чому реставрує українські цвинтарі

Хто і чому реставрує українські цвинтарі

Автор: Лесик Панасюк.

З 19 серпня по 2 вересня у селах Притулівка та Тимків Хмельницької області відбудеться польсько-українська реставрація цвинтарів ХІХ століття. Проект втілюватиметься силами волонтерів з обох країн за сприяння польського товариства каменярів «Магурич» («Magurycz»), головою якого є Шимон Моджеєвський, та українського Центру мархоцькознавства (керівник Володимир Захар’єв). Ця експедиція буде вже другою. Ми поспілкувалися з двома братами — Павлом та Андрієм Нечитайлами. Перший є одним з організаторів від української сторони, другий — волонтером, котрий брав участь у першій експедиції.

«Экспедиция XXI» NEWS

Страница (5):   1 · 2 · 3 · 4 · 5 · следующая