про нас|RSS
Увійти
Ми у Facebook Ми у Facebook

 

КультОгляд
З днем народження, книго!

Центральна весняна подія культурного життя Дніпропетровщини — вийшла нова книга про славну Петриківку! Ось її вихідні дані: Бєлоусов Є. В. Петриківка — перлина України: ІМА-прес, Дніпропетровськ, 2014.-5000 примірників. 160 сторінок з ілюстраціями.

Новий твір відомого українського письменника цікаво і популярно розповідає про витоки та сьогодення всесвітньо відомого петриківського розпису. Книга розрахована на широке коло читачів.

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай «Загадать желание»

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов — неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези…

Вертеп як засіб проти «святкових буднів»

6 січня на ж/м Ювілейному та 14 січня на Європейському майдані в Дніпропетровську відбулися різдвяні вертепні вистави, організовані співробітниками Інституту суспільних досліджень. У вертепі взяли участь непрофесійні актори — звичайні люди, вбрані в самостійно виготовлені костюми: Діви Марії з немовлям, Янгола, чортів, царя Ірода, Смерті, козаків, Турка, Селянина та ін. Музичну частину святкової вистави підготував дніпропетровський гурт мандрівних дяків «Вертеп».

Міні-виставка художника Івана Труша до Дня Соборності України

До Дня Соборності і Свободи України у Дніпропетровському художньому музеї виставили три картини українського художника-імпресіоніста Івана Труша, який усе своє життя присвятив розвитку українського національного мистецтва.

Архів газети
АФІША ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
ГоловнаКультогляд
      КУЛЬТОГЛЯД      
Міні-виставка художника Івана Труша до Дня Соборності України

Міні-виставка художника Івана Труша до Дня Соборності України

До Дня Соборності і Свободи України у Дніпропетровському художньому музеї виставили три картини українського художника-імпресіоніста Івана Труша, який усе своє життя присвятив розвитку українського національного мистецтва.

17 січня 2014 року минуло 145 років від дня народження відомого українського художника-імпресіоніста, портретиста-неоромантика, мистецького критика та громадського діяча Івана Труша. Ім’я Івана Труша стоїть у ряду найвидатніших українських художників кінця XIX – початку XX століття. Усе своє життя він присвятив розвиткові українського національного мистецтва, пейзажі Труша пройняті хвилюючою любов’ю до рідного краю, поетичні сцени з життя простого народу, глибоко психологічні портрети відомих українців є дорогоцінним внеском в історію української культури загалом та образотворчого мистецтва зокрема.

Пристрасно захоплений ідеєю відродження національної культури, І. Труш у 1898 році стає одним із ініціаторів першого об’єднання західноукраїнських художників у «Товариство для розвою руської штуки». У тому ж році на сторінках «Літературно-наукового вісника» він починає свою плідну діяльність публіциста і літературно-художнього критика.

Також І.Труш був засновником «Товариства прихильників української літератури, науки і штуки», журналів «Будучність», «Артистичний вісник». Особливо варто відзначити, що саме Іван Труш організував Першу всеукраїнську художню виставку у Львові (1898).

На міні-виставці експонуються три работи Івана Труша з серій «Життя пнів», «В обіймах сніга», «Київський пейзаж».

«Експедиція XXI» NEWS

Додати відгук:

Ваш відгук: (не більш як 3500 символів. Залишилось: 3500)