Як повідомляє crezu.com.ua, з 1 липня 2020 року небанківські організації, такі як кредитні, страхові, лізингові компанії, БКІ та ломбарди, перейшли під контроль НБУ. Тепер регулятор зможе впливати на учасників ринку. За словами Нацбанку, ступінь контролю буде залежати від того, як багато привертає компанія коштів клієнтів.
Для чого потрібен закон?
Раніше мікрокредитні організації ніяк не регулювалися. Вони мали право встановлювати свої відсоткові ставки, вводити високі штрафи за прострочення. Через відсутність контролю багато позичальників вважали відсотки грабіжницькими, а залучення колекторів при простроченнях неетичним.
Для багатьох позичальників було справжньою проблемою знайти чесну компанію, з високою репутацією на фінансовому ринку і отримати невеликий кредит онлайн на картку без перевірки кредитної історії. Рятували ситуацію сервіси онлайн кредитування, що збирають базу з компаній з прозорими умовами і без прихованих комісій.
Відтепер з приходом регулятора з'явилися шанси на зміни в цілому. Позичальники сподіваються, що недобросовісні компанії будуть регулюватись, в той час як чесні учасники ринку втручання НБУ на собі не відчують.
Національний банк України вважає, що на поточний момент накопичилося достатньо проблем, які потребують вирішення і введення актуальних поправок для ведення бізнесу, а також ефективного регулювання.
Цілі Нацбанку
За словами Якова Смолія, глави НБУ, це дозволить стабілізувати небанківський ринок, поліпшити роботу кожного сегмента в залежності від ризиків, оскільки кожен з них має свою специфіку. Нацбанк має намір створити концепцію розвитку для кожного сегмента - ломбардів, МФО, лізингових, страхових фірм, фінансових компаній, страхових спілок, БКІ.
Також Смолій зазначив, що сумлінні компанії самі давно зацікавлені в поліпшенні клімату, реформування сектора і створення сприятливих умов для зростання. Завдяки новому закону стане можливим комплексно забезпечити ринок інноваціями, розширити фінансову інклюзію.
Нагадуємо, що закон був прийнятий 12.09.19 року. Зміни внесені в нормативні правові акти країни щодо вдосконалення функцій і держ. регулювання фінансових ринків послуг. Нац. комісія, яка раніше займалася регулюванням сфери фінансових послуг, передала право держрегулювання 01.07.20 року Національному банку. Тепер НБУ реалізує контроль за лізинговими фірмами, бюро КІ, мікрокредитними компаніями і союзами, ломбардами.
Додати відгук: