про нас|RSS
Увійти
Ми у Facebook Ми у Facebook

 

КультОгляд
З днем народження, книго!

Центральна весняна подія культурного життя Дніпропетровщини — вийшла нова книга про славну Петриківку! Ось її вихідні дані: Бєлоусов Є. В. Петриківка — перлина України: ІМА-прес, Дніпропетровськ, 2014.-5000 примірників. 160 сторінок з ілюстраціями.

Новий твір відомого українського письменника цікаво і популярно розповідає про витоки та сьогодення всесвітньо відомого петриківського розпису. Книга розрахована на широке коло читачів.

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай «Загадать желание»

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов — неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези…

Вертеп як засіб проти «святкових буднів»

6 січня на ж/м Ювілейному та 14 січня на Європейському майдані в Дніпропетровську відбулися різдвяні вертепні вистави, організовані співробітниками Інституту суспільних досліджень. У вертепі взяли участь непрофесійні актори — звичайні люди, вбрані в самостійно виготовлені костюми: Діви Марії з немовлям, Янгола, чортів, царя Ірода, Смерті, козаків, Турка, Селянина та ін. Музичну частину святкової вистави підготував дніпропетровський гурт мандрівних дяків «Вертеп».

Міні-виставка художника Івана Труша до Дня Соборності України

До Дня Соборності і Свободи України у Дніпропетровському художньому музеї виставили три картини українського художника-імпресіоніста Івана Труша, який усе своє життя присвятив розвитку українського національного мистецтва.

Архів газети
АФІША ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
ГоловнаОсобистість
      ОСОБИСТІСТЬ      
Сміх і страх на війні

МФО та ломбарди України тепер регулюються Нацбанком

Автор: Ірина Рева.

Як повідомляє crezu.com.ua, з 1 липня 2020 року небанківські організації, такі як кредитні, страхові, лізингові компанії, БКІ та ломбарди, перейшли під контроль НБУ. Тепер регулятор зможе впливати на учасників ринку. За словами Нацбанку, ступінь контролю буде залежати від того, як багато привертає компанія коштів клієнтів.

Для чого потрібен закон?

Раніше мікрокредитні організації ніяк не регулювалися. Вони мали право встановлювати свої відсоткові ставки, вводити високі штрафи за прострочення. Через відсутність контролю багато позичальників вважали відсотки грабіжницькими, а залучення колекторів при простроченнях неетичним.

Для багатьох позичальників було справжньою проблемою знайти чесну компанію, з високою репутацією на фінансовому ринку і отримати невеликий кредит онлайн на картку без перевірки кредитної історії. Рятували ситуацію сервіси онлайн кредитування, що збирають базу з компаній з прозорими умовами і без прихованих комісій.

Відтепер з приходом регулятора з'явилися шанси на зміни в цілому. Позичальники сподіваються, що недобросовісні компанії будуть регулюватись, в той час як чесні учасники ринку втручання НБУ на собі не відчують.

Національний банк України вважає, що на поточний момент накопичилося достатньо проблем, які потребують вирішення і введення актуальних поправок для ведення бізнесу, а також ефективного регулювання.

Цілі Нацбанку

За словами Якова Смолія, глави НБУ, це дозволить стабілізувати небанківський ринок, поліпшити роботу кожного сегмента в залежності від ризиків, оскільки кожен з них має свою специфіку. Нацбанк має намір створити концепцію розвитку для кожного сегмента - ломбардів, МФО, лізингових, страхових фірм, фінансових компаній, страхових спілок, БКІ.

Також Смолій зазначив, що сумлінні компанії самі давно зацікавлені в поліпшенні клімату, реформування сектора і створення сприятливих умов для зростання. Завдяки новому закону стане можливим комплексно забезпечити ринок інноваціями, розширити фінансову інклюзію.

Нагадуємо, що закон був прийнятий 12.09.19 року. Зміни внесені в нормативні правові акти країни щодо вдосконалення функцій і держ. регулювання фінансових ринків послуг. Нац. комісія, яка раніше займалася регулюванням сфери фінансових послуг, передала право держрегулювання 01.07.20 року Національному банку. Тепер НБУ реалізує контроль за лізинговими фірмами, бюро КІ, мікрокредитними компаніями і союзами, ломбардами.

Ірина Рева

«Експедиція XXI» № 1-2 (140) 2015

Додати відгук:

Ваш відгук: (не більш як 3500 символів. Залишилось: 3500)