про нас|RSS
Увійти
Ми у Facebook Ми у Facebook

 

КультОгляд
З днем народження, книго!

Центральна весняна подія культурного життя Дніпропетровщини — вийшла нова книга про славну Петриківку! Ось її вихідні дані: Бєлоусов Є. В. Петриківка — перлина України: ІМА-прес, Дніпропетровськ, 2014.-5000 примірників. 160 сторінок з ілюстраціями.

Новий твір відомого українського письменника цікаво і популярно розповідає про витоки та сьогодення всесвітньо відомого петриківського розпису. Книга розрахована на широке коло читачів.

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай «Загадать желание»

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов — неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези…

Вертеп як засіб проти «святкових буднів»

6 січня на ж/м Ювілейному та 14 січня на Європейському майдані в Дніпропетровську відбулися різдвяні вертепні вистави, організовані співробітниками Інституту суспільних досліджень. У вертепі взяли участь непрофесійні актори — звичайні люди, вбрані в самостійно виготовлені костюми: Діви Марії з немовлям, Янгола, чортів, царя Ірода, Смерті, козаків, Турка, Селянина та ін. Музичну частину святкової вистави підготував дніпропетровський гурт мандрівних дяків «Вертеп».

Міні-виставка художника Івана Труша до Дня Соборності України

До Дня Соборності і Свободи України у Дніпропетровському художньому музеї виставили три картини українського художника-імпресіоніста Івана Труша, який усе своє життя присвятив розвитку українського національного мистецтва.

Архів газети
АФІША ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
Головна ⁄ Особистість ↓
      ОСОБИСТІСТЬ      
МФО та ломбарди України тепер регулюються Нацбанком

МФО та ломбарди України тепер регулюються Нацбанком

Автор: Ірина Рева.

Як повідомляє crezu.com.ua, з 1 липня 2020 року небанківські організації, такі як кредитні, страхові, лізингові компанії, БКІ та ломбарди, перейшли під контроль НБУ. Тепер регулятор зможе впливати на учасників ринку. За словами Нацбанку, ступінь контролю буде залежати від того, як багато привертає компанія коштів клієнтів

      ОСОБИСТІСТЬ      
«Привіт, солдатик! Пише тобі Фортуна…»

«Привіт, солдатик! Пише тобі Фортуна…»

Автор: Ірина Рева.

Коли я зайшла до кабінету директора школи № 105 у Таромському, Тетяна Миколаївна саме вирішувала питання капусти: коли привезуть і хто з учителів та батьків учнів її будуть різати.— Це для наших захисників, для солдатів з 25 блок-посту, які стоять під Лисичанськом, — пояснила директорка.

«Експедиція XXI» № 1-2 (140) 2015

      ОСОБИСТІСТЬ      
Військові будні.

Військові будні.
Полон під Іловайском очима солдата

Автор: Ірина Рева.

«О, привиди!» — махали нам у Черкаському знайомі хлопці, коли ми повернулися з російського полону під Іловайськом, — розповідає сержант Геннадій Єфремов із 93 мехбригади. — Живими нас звідти вже не чекали». Його призвали на службу 2 квітня по мобілізації. У зв’язку з інвалідністю Геннадій був визнаний частково придатним та повинен був при штабі займатися «підняттям» (тобто розконсервацією) і ремонтом бойової техніки — згідно своєї спеціальності. Але, подумавши, чоловік вирішив їхати в зону АТО, бо відчував відповідальність за життя молодих хлопців, яких відправляли туди.

«Експедиція XXI» № 1-2 (139) 2014

      ОСОБИСТІСТЬ      
«Ангели» на передовій

«Ангели» на передовій

Автор: Ірина Рева.

Як повинна діяти добра людина, якщо на неї напали? Як би ви діяли в такій ситуації? Є три варіанти відповіді на це питання. Перший — добра людина має захистити себе. Другий — прийняти муки, якщо буде потрібно — померти, але не відповідати ударом на удар. Третій — здатися та стати покірною зброєю в руках «переможця».

«Експедиція XXI» № 1-2 (139) 2014

      ОСОБИСТІСТЬ      
Успіх на «Балканському фронті»

Успіх на «Балканському фронті»

Автор: Яр Левчук.

Новина про те, що молода українська поетеса Леся Мудрак перемогла на Всесвітньому поетичному фестивалі «Дні Наїма», який тривав на Балканах 16–20 жовтня, вже облетіла вітчизняні ЗМІ. Та більшість наших митців не знають про цей захід, фактично саме «кандидатка еротичних наук» (так в літературних колах називають переможницю) презентувала його українським письменникам. Пані Леся вже добре відома своїми епатажно-еротичними виступами, схильністю дивувати публіку відвертою, незвичною та артистичною манерою читання власних поезій. Отже, про успіх на «Балканському фронті», дивовижну пригоду на кордоні з Албанією та збірку «Ніч еротичної поезії non-stop» і піде наша розмова. А наприкінці читачі дізнаються секрет успіху від Лесі Мудрак…

«Експедиція XXI» № 11 (137) 2013

      ОСОБИСТІСТЬ      
Для малят від двох до сто двох

Для малят від двох до сто двох

Автор: Наіна Леводворська.

Видавництво А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА було чи не першим в сучасній Україні виробником гарних книжок, та ще й переважно дитячого спрямування. З яким подивом споглядали дивовижні детальні ілюстрації у найпопулярніших перших книжках — «Сніговій королеві» та «Казках Туманного Альбіону» ми, діти, що росли на радянській дитячій літературі і сумували за справжньою якістю в 90-ті… З яким захопленням читали українською мовою Джоан Роулінг і Роалда Дала, розуміючи, що західна класика тепер доступна і нашим малюкам! Наразі вже кожен, хто цікавиться українською книжкою, знає, що А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА — це «абетка» дитячою мовою, що обкладинки «Гаррі Поттера» українського видання визнані одними з найкращих у світі, що малята від двох до сто двох з радістю побачать книжки від цього видавництва під новорічною ялинкою…

«Експедиція XXI» № 10 (136) 2013

      ОСОБИСТІСТЬ      
Дмитро Богомазов: «Головне — знайти театр в тексті й втілити його на сцені»

Дмитро Богомазов: «Головне — знайти театр в тексті й втілити його на сцені»

Автор: Яр Левчук.

В пресі режисера Київського академічного театру драми та комедії на лівому березі Дніпра, цьогорічного лауреата Шевченківської премії Дмитра Богомазова часто називають експериментатором, поряд з відомим діячами театру Андрієм Жолдаком, Едуардом Митницьким, Владом Троїцьким — мало не новатором української сцени. Сам Дмитро Михайлович, відхрещуючись від такого формулювання, говорить, що його мета — не експеримент як такий, що він просто займається пошуком театру наново кожного разу і в кожному окремому випадку, отримуючи від цього колосальну насолоду. Не менше задоволення від вистав талановитого постановника отримують українські глядачі. Недавнє масштабне дійство, онлайн-трансляцію його «Гамлета» переглянули тисячі людей. В інтерв’ю «Експедиції ХХІ» пан Дмитро повідав про своїх улюблених авторів, чудового наставника, поділився думками про театральну освіту та критику, Богдана Ступку та Леся Курбаса.

«Експедиція XXI» № 9 (135) 2013

      ОСОБИСТІСТЬ      
Аркадій Войтюк: «Я поставив у пунктах

Аркадій Войтюк: «Я поставив у пунктах "Х-Фактор" і "Нова хвиля" галочку "був", тепер приступаю до роботи над своїм майбутнім»

Автор: Ольга Самусенко.

В українській музиці є свої «зубри» — співаки, яких знає кожен житель нашої країни. Але музичний рух вимагає постійного оновлення і вливання нових талантів. Аркадій Войтюк — нове ім’я на музичній сцені України, яке вже стало відомо багатьом.
Вперше любителі музики побачили його у талант-шоу «Х-Фактор», де він боровся за перемогу в складі дуету «Аркадій і Маліка», який залишив проект всього за крок до фіналу. Потім Аркадій представляв Україну на цьогорічній «Новій хвилі» і, незважаючи на те що не переміг, своїми виступами завоював чимало симпатій глядачів. Тепер молодий музикант готовий зайнятися сольною кар’єрою. Він самотужки пише пісні, знімає кліпи і рветься підкорювати вершини музичного Олімпу.
Нам вдалося поспілкуватися з Аркадієм, розпитати його про пріоритети в музиці, про те, чи готовий він поступитися своїми музичними смаками заради популярності, про плани на майбутнє і багато чого іншого.

«Експедиція XXI» № 8 (134) 2013

      ОСОБИСТІСТЬ      
«Іван Сила» — справжній супергерой українського кінематографу!

«Іван Сила» — справжній супергерой українського кінематографу!

Автор: Милослава Молчанова.

«Іван Сила» — новий український повнометражний фільм для сімейного перегляду, який розповідає про життя відомого силача Івана Фірцака. На початку ХХ століття його вважали найсильнішою людиною планети. Іван Фірцак-Кротон народився в Закарпатті, але в 20 років поїхав на заробітки до Чехословаччини, де і став відомим. Він об’їздив багато країн, де виступав як артист цирку, атлет, боксер і борець вільного стилю. А потім повернувся на Батьківщину і продовжував виступати.

«Експедиція XXI» № 7 (133) 2013

      ОСОБИСТІСТЬ      
Анна Ходоровська: великі і малі співочі перемоги

Анна Ходоровська: великі і малі співочі перемоги

Автор: Наїна Лєводворська.

«Експедиція ХХІ» вже не раз писала про переможців різноманітних талант-шоу — як загального профілю, так і співочих. Феномен цих телешоу ще не досліджувався у повній мірі українськими спеціалістами, але декілька ключових моментів все-таки можна виділити. По-перше, глядачів приваблює можливість спостерігати за своїми однолітками, сусідами, колегами на головних сценах країни. Співак «з народу» на сьогодні — головна телезірка, і ця тенденція спостерігається по всьому світі. По-друге, шоу талантів мають серіальний формат, тобто за життям героїв можна прослідкувати в процесі їхнього емоційного і професійного розвитку, а це завжди цікаво. І насамкінець, коли переможці таких шоу досягають більш-менш зіркового статусу, вони уже мають армію відданих прихильників, які знають їх з перших днів великого шляху…

«Експедиція XXI» № 6 (132) 2013

Сторінки:1|2|3|4|5|›››