про нас|RSS
Увійти
Ми у Facebook Ми у Facebook

 

КультОгляд
З днем народження, книго!

Центральна весняна подія культурного життя Дніпропетровщини — вийшла нова книга про славну Петриківку! Ось її вихідні дані: Бєлоусов Є. В. Петриківка — перлина України: ІМА-прес, Дніпропетровськ, 2014.-5000 примірників. 160 сторінок з ілюстраціями.

Новий твір відомого українського письменника цікаво і популярно розповідає про витоки та сьогодення всесвітньо відомого петриківського розпису. Книга розрахована на широке коло читачів.

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай «Загадать желание»

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов — неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези…

Вертеп як засіб проти «святкових буднів»

6 січня на ж/м Ювілейному та 14 січня на Європейському майдані в Дніпропетровську відбулися різдвяні вертепні вистави, організовані співробітниками Інституту суспільних досліджень. У вертепі взяли участь непрофесійні актори — звичайні люди, вбрані в самостійно виготовлені костюми: Діви Марії з немовлям, Янгола, чортів, царя Ірода, Смерті, козаків, Турка, Селянина та ін. Музичну частину святкової вистави підготував дніпропетровський гурт мандрівних дяків «Вертеп».

Міні-виставка художника Івана Труша до Дня Соборності України

До Дня Соборності і Свободи України у Дніпропетровському художньому музеї виставили три картини українського художника-імпресіоніста Івана Труша, який усе своє життя присвятив розвитку українського національного мистецтва.

Архів газети
АФІША ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
Головна ⁄ Генеалогія ↓
      ГЕНЕАЛОГІЯ      

КАТЕРИНОСЛАВСЬКИЙ ГУБЕРНАТОР —
НАЩАДОК ПРИНЦА ГАМЛЕТА

Автор: Володимир ЄФИМОВ:.

Театр — моя любов. Вже багато років я публікую театральні статті, нариси, відгуки на спектаклі. Здавалося б, життя журналіста спокійно котиться улюбленою колією, — аж раптом дізнаюся, що данський принц Гамлет, славетний шекспірівський герой... — мій родич! Ну, зрозуміло, літературний герой і реальна людина можуть породичатися лише віртуально, але ж у даному випадку спостерігаємо надзвичайний збіг історичних обставин.

«Експедиція XXI»

      ГЕНЕАЛОГІЯ      

ПОДОРОЖ У МИНУЛЕ

Автор: Ігор КОЧЕРГІН.

Все почалося з бесід із моїм дідом Іваном Костянтиновичем Цекотом. Його пізнання в історії свого роду були приголомшливими. Спочатку я просто слухав і слухав, пізніше став записувати. Примітно, що майже все з того, що розповідав мені дід, підтвердилося документально. Взагалі, наші дідусі і бабусі – це неймовірна криниця інформації, і якщо хочете знати, хто ви, звідки і для чого з′явилися на цій землі, починайте діяти. Мої предки по батькові – вихідці з глибокої російської провінції. Кіровська (у минулому Вятська) губернія межує з республікою Комі і Архангельською губернією, що на півночі Росії. На той час, коли я туди дібрався, в 2006 році, моя бабуся, яка могла багато чого розповісти, вже померла. Більш того, всі її документи, а також документи діда знищила моя тітка. На щастя, в селі тоді жила стара вчителька Таїсія Григорівна Кожевнікова, 1920 року народження, завдяки якій я зміг заповнити деякі прогалини в історії мого роду.

«Експедиція XXI» №6 (73) 2008

      ГЕНЕАЛОГІЯ      

МІФИ ТА РЕАЛЬНІСТЬ СУЧАСНОЇ ГЕНЕАЛОГІЇ

Автор: Володимир ЄФИМОВ:.

Традиційно еволюційний і – сплесками – революційний розвиток українського суспільства в різні часи служив причиною принципово різного ставлення громадян до минулого своєї держави і, відповідно, до історії своєї сім′ї як «держави в мініатюрі». Упродовж століть змінювалося ставлення держави до понять «сім′я», «родовід», «предки». Та все ж, за будь-яких суспільних трансформацій, повага до минулого свого роду незмінно жевріла в душі кожної морально здорової людини. Старі люди говорили: «Дізнайся про свій рід, і тоді побачиш свій життєвий шлях у майбутнє».
Існує теорія, згідно з якою слово «сім′я» походить від числівника «сім», тому що здавна час вимірювався з точністю до семи днів тижня. А ще — у сакральному значенні — число «сім» є символом здоров′я і розуму. Існує припущення, що поняття «сім-Я» є символом семи поколінь роду, які повинен був знати кожен.

«Експедиція XXI» №4 (71) 2008