про нас|RSS
Увійти
Ми у Facebook Ми у Facebook

 

КультОгляд
З днем народження, книго!

Центральна весняна подія культурного життя Дніпропетровщини — вийшла нова книга про славну Петриківку! Ось її вихідні дані: Бєлоусов Є. В. Петриківка — перлина України: ІМА-прес, Дніпропетровськ, 2014.-5000 примірників. 160 сторінок з ілюстраціями.

Новий твір відомого українського письменника цікаво і популярно розповідає про витоки та сьогодення всесвітньо відомого петриківського розпису. Книга розрахована на широке коло читачів.

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай «Загадать желание»

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов — неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези…

Вертеп як засіб проти «святкових буднів»

6 січня на ж/м Ювілейному та 14 січня на Європейському майдані в Дніпропетровську відбулися різдвяні вертепні вистави, організовані співробітниками Інституту суспільних досліджень. У вертепі взяли участь непрофесійні актори — звичайні люди, вбрані в самостійно виготовлені костюми: Діви Марії з немовлям, Янгола, чортів, царя Ірода, Смерті, козаків, Турка, Селянина та ін. Музичну частину святкової вистави підготував дніпропетровський гурт мандрівних дяків «Вертеп».

Міні-виставка художника Івана Труша до Дня Соборності України

До Дня Соборності і Свободи України у Дніпропетровському художньому музеї виставили три картини українського художника-імпресіоніста Івана Труша, який усе своє життя присвятив розвитку українського національного мистецтва.

Архів газети
АФІША ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
Головна ⁄ Кіно ↓
      КІНО      
Тіні забутого кіно: ще одна спроба українського трилеру

Тіні забутого кіно: ще одна спроба українського трилеру

Автор: Віктор Іванов.

Український кінематограф, як то кажуть, швидше живий, аніж мертвий: стрічки вітчизняного виробництва час від часу займають якісь місця на міжнародних кінофестивалях, а потім обмеженим показом демонструються в Україні, і зацікавлена публіка обговорює їх у кулуарах кінотеатрів. Але масовий глядач ходить на американське, європейське і російське кіно, те, яке зі спецефектами, відомими акторами і атмосферою легкого відпочинку. Спроби випустити на екран щось подібне українського виробництва останнім часом постійно робить режисер Любомир Левицький, автор «першого українського трилера» під назвою «Штольня», кримінальної комедії «Ломбард» і найголоснішої української прем’єри останніх років «Тіні незабутих предків», яку в Дніпропетровську красиво і з розмахом презентували в кінотеатрі «Правда-кіно».

«Експедиція XXI» № 11 (137) 2013

      КІНО      
«Гра Ендера» по-українські

«Гра Ендера» по-українські

15-го листопада, у книжковій галереї «Чорна ящірка», у Дніпропетровську відбудеться презентація українського перекладу фантастичного роману «Гра Ендера». Автор книги — лауреат премій «Неб’юла» та «Х’юго» — Орсон Скотт Кард.

«Експедиція XXI» NEWS

      КІНО      
Сміх у темряві

Сміх у темряві

Автор: Яр Левчук.

Широко анонсований у ЗМІ фільм про Шолома-Алейхема зібрав повний зал столичного кінотеатру «Київ».
Що тішить, глядачами в основному була молодь. Люди підходили навіть вже під час показу стрічки. Такий ажіотаж спричинений не лише рекламною кампанією, і справа не в тому, що твори цього автора є програмними у школярів чи студентів філологічного факультету. Просто Шолома-Алейхема шанують у Києві. На його честь названа вулиця, в центрі міста встановлений монумент, а в Переяслав-Хмельницькому, де він народився, відкритий музей на честь 120-річчя з дня народження письменника. Автор київського пам’ятника зобразив Соломона Рабиновича дядечком з тростиною, котрий здіймає капелюха догори. Дуже точна характеристика псевдоніму прозаїка (з єврейської Шолом-Алейхем перекладається як «мир вам»). Власне, його творчість — це запрошення до діалогу, відкриття старовинної та багатої на традиції культури перед світом.

«Експедиція XXI» № 10 (136) 2013

      КІНО      
«Молода й прекрасна» Франсуа Озона

«Молода й прекрасна» Франсуа Озона

Автор: Наталія Рева.

Існує думка, що до проституції жінок підштовхує або безгрошів’я, яке супроводжується відчуттям безвиході, або примус, або ж німфоманія. Франсуа Озон руйнує цей стереотип.
Героїня його нового фільму «Молода й прекрасна» Ізабель — дійсно зовсім юна й навдивовижу гарна дівчина з заможної родини — обирає цей шлях з власної волі й без будь-якої явної причини.

«Експедиція XXI» № 9 (135) 2013

      КІНО      
Масштабна та видовищна ілюзія від Луї Летер’є

Масштабна та видовищна ілюзія від Луї Летер’є

Автор: Наталія Рева.

«Зараз ви побачите мене» — новий фільм французького режисера Луї Летер’є, що вийшов нещодавно в український прокат під назвою «Ілюзія обману». Захопливий пригодницький трилер про команду ілюзіоністів, які зачаровують публіку неймовірними фокусами.

«Експедиція XXI» № 8 (134) 2013

      КІНО      
Best thing за безцінь: топ-13 маловідомих фільмів жахів останніх років

Best thing за безцінь: топ-13 маловідомих фільмів жахів останніх років

Автор: Олек Веремко-Бережний.

По англомовних ресурсах таких рейтингів задосить, проте на всіх ніби лежить прокляття невизначеності. І не в тому біда, що часом починається плутанина з «незалежністю» та «малобюджетністю» зазначених робіт. Просто вони там, бачте, люблять хоррори замість любити страшні хоррори. Пошановано брутальні гуморески про зарізяк-ентузіастів та протухлих громадян з кладовища. А щойно мова торкнеться напруги, саспенсу, підсовують інді-трилери та ще більше верескливого фаршу. Можна вже подумати, буцімто у фільмах жахів пошуки самого жаху вже не такі актуальні серед авторів і публіки, як іронічно-ностальгічна вірність жанровим кліше, а тремтіння од відрази за нагоди здатне замінити дрижаки зі страху.

«Експедиція XXI» № 7 (133) 2013

      КІНО      
Всі побігли, і я побіг

Всі побігли, і я побіг

Автор: Христина Плахова.

17 травня в кінотеатрі «Родина» відбулася презентація короткометражного фільму «Біг», присвяченого історії життя найвідомішого дивака Дніпропетровська — «людини-тролейбуса». Ця персона вже багато років бігає головним проспектом лівобережної частини міста прямо посеред жвавого дорожнього руху. Немолодий сивий чоловік з довгим нечесаним волоссям і бородою біжить невідомо куди, тримаючи в руках дві палиці на кшталт тролейбусних рогів — з цього і народилося його народне прізвисько. Насправді «людину-тролейбуса» звати Олександром, і історія його красива і трагічна… але показати це засобами мистецтва поки що не вдалося.

«Експедиція XXI» № 6 (120) 2012

      КІНО      
Феномен «Месників»: супергерої для дівчат

Феномен «Месників»: супергерої для дівчат

Автор: Наїна Лєводворська.

Фільм режисера Джосса Уїдона «Месники» — безпрецедентне явище у світовому кінематографі останніх років. Ще ніколи в одному екшен-фільмі не діяли одразу шестеро супергероїв, у кожного з яких до цього було своє власне кіно. Зазвичай фільми такого жанру зацікавлюють лише молодь, але цього разу зали були переповнені: всі — від малого до великого — хотіли подивитися, як цілий пакунок людей з надможливостями подолає єдиного ворога.

«Експедиція XXI» № 5 (119) 2012

      КІНО      
ТойХтоПройшовКрізьВогонь

ТойХтоПройшовКрізьВогонь

Автор: Дмитро Ткач.

Цей фільм вже зібрав купу позитивних рецензій вітчизняних кінокритиків, схвальних відгуків блогерів та коментарів із подяками глядачів. Поява зрілої української стрічки не могла не привернути увагу співвітчизників. За п’ять тижнів «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» продовжує залишатись в десятці лідерів кінопрокату. На фоні реального стану справ в українській кіноіндустрії — це значне досягнення, яким можна пишатися. Як би критично не ставились до фільму знавці «справжніх голлівудських стандартів», він все одно справляє доволі позитивне і приємне враження.

«Експедиція XXI» № 3 (117) 2012

      КІНО      
ДОБРИМ МОЛОДЦЯМ УРОК…

ДОБРИМ МОЛОДЦЯМ УРОК…

Автор: Наїна ЛЄВОДВОРСЬКА.

Сергій Безруков давно став своєрідним символом нового російського кіно. Комусь він однозначно подобається, когось доводить до сказу своєю великоросійською патетичністю, але знають в обличчя його абсолютно всі.
І от у жовтні–листопаді це обличчя з виразними сірими очима заполонило наші вулиці та інтернети — почалася промо-кампанія нового фільму «Реальна казка», де Сергій не тільки зіграв одну з головних ролей, а й виступив продюсером і співавтором сценарію.
Безруков з дружиною Іриною особисто представляли фільм у Дніпропетровську й інших містах України та Росії. Саме у нас, в кінотеатрі «Правда-кіно», відбулася українська прокатна прем’єра «Реальної казки», і кореспондент «Експедиції ХХІ» мав ексклюзивну можливість скласти власне враження.

«Експедиція XXI» № 12 (114) 2011

Сторінки:1|2|3|4|›››