про нас|RSS
Увійти
Ми у Facebook Ми у Facebook

 

КультОгляд
З днем народження, книго!

Центральна весняна подія культурного життя Дніпропетровщини — вийшла нова книга про славну Петриківку! Ось її вихідні дані: Бєлоусов Є. В. Петриківка — перлина України: ІМА-прес, Дніпропетровськ, 2014.-5000 примірників. 160 сторінок з ілюстраціями.

Новий твір відомого українського письменника цікаво і популярно розповідає про витоки та сьогодення всесвітньо відомого петриківського розпису. Книга розрахована на широке коло читачів.

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай «Загадать желание»

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов — неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези…

Вертеп як засіб проти «святкових буднів»

6 січня на ж/м Ювілейному та 14 січня на Європейському майдані в Дніпропетровську відбулися різдвяні вертепні вистави, організовані співробітниками Інституту суспільних досліджень. У вертепі взяли участь непрофесійні актори — звичайні люди, вбрані в самостійно виготовлені костюми: Діви Марії з немовлям, Янгола, чортів, царя Ірода, Смерті, козаків, Турка, Селянина та ін. Музичну частину святкової вистави підготував дніпропетровський гурт мандрівних дяків «Вертеп».

Міні-виставка художника Івана Труша до Дня Соборності України

До Дня Соборності і Свободи України у Дніпропетровському художньому музеї виставили три картини українського художника-імпресіоніста Івана Труша, який усе своє життя присвятив розвитку українського національного мистецтва.

Архів газети
АФІША ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
ГоловнаАрхів номерів
      АРХІВ НОМЕРІВ      
11 (137) 2013

11 (137) 2013

«Експедиція XXI» № 11 (137) 2013

         

Відгуки (2):

(14.04.2015, 13:29)

Моя мама с Белгородской области. На вопрос о национальности она всегда с гордостью отвечает - русская. Но в воспоминаниях о нищем послевоенном детстве сплошные неувязочки. Колхоз с названием "Червоний пахар", украинские песни, совершенно безграмотная бабушка, на ночь декламирующая "Катерину" Шевченка наизусть. Еще больше впечатляет рассказ о соседних селах: "В школу я ходила за 7 км в хохляцкое село, а церьковь была только в кацапском селе за 10 км." На вопрос если эти хохлы, а те кацапы то кто вы. Ответ: мы русские. Диагноз такой: народ с явно выраженной украинской культурой и речью но с полной уверенностью, что они не украинцы.


(28.03.2015, 17:05)

Игорь,здравствуйте,я поражаюсь вашему путешествию, видимо мы родственники с Вами.Мои предки так же , с с.Пища Волынской области.


Додати відгук:

Ваш відгук: (не більш як 3500 символів. Залишилось: 3500)