про нас|RSS
Увійти
Ми у Facebook Ми у Facebook

 

КультОгляд
З днем народження, книго!

Центральна весняна подія культурного життя Дніпропетровщини — вийшла нова книга про славну Петриківку! Ось її вихідні дані: Бєлоусов Є. В. Петриківка — перлина України: ІМА-прес, Дніпропетровськ, 2014.-5000 примірників. 160 сторінок з ілюстраціями.

Новий твір відомого українського письменника цікаво і популярно розповідає про витоки та сьогодення всесвітньо відомого петриківського розпису. Книга розрахована на широке коло читачів.

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай «Загадать желание»

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов — неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези…

Вертеп як засіб проти «святкових буднів»

6 січня на ж/м Ювілейному та 14 січня на Європейському майдані в Дніпропетровську відбулися різдвяні вертепні вистави, організовані співробітниками Інституту суспільних досліджень. У вертепі взяли участь непрофесійні актори — звичайні люди, вбрані в самостійно виготовлені костюми: Діви Марії з немовлям, Янгола, чортів, царя Ірода, Смерті, козаків, Турка, Селянина та ін. Музичну частину святкової вистави підготував дніпропетровський гурт мандрівних дяків «Вертеп».

Міні-виставка художника Івана Труша до Дня Соборності України

До Дня Соборності і Свободи України у Дніпропетровському художньому музеї виставили три картини українського художника-імпресіоніста Івана Труша, який усе своє життя присвятив розвитку українського національного мистецтва.

Архів газети
АФІША ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
ГоловнаЕтнотуризм
      ЕТНОТУРИЗМ      
Дивина у центрі Європи

Дивина у центрі Європи

Автор: Ігор Галущак.

Чого тільки не доводиться побачити під час журналістських мандрів, а особливо у наших Карпатах. Скажімо, є в околицях Рахова, практично в самому географічному центрі Європи, полонина Лиса гора, що височіє понад тамтешньою Тисою.

Так ось — місцеві мешканці, котрі важкою працею заробляють там собі на прожиття, водночас виявляють і чималу винахідливість, аби якось жити й виживати у віддалених карпатських закутках. Отож і народну мудрість "Готуй сани влітку" вони розуміють в буквальному сенсові. Ми були чимало подивовані, коли наші рахівські колеги, везучи нас через цю місцину автівкою, попросили трохи зачекати, бо мали вивантажити по дорозі для своїх знайомих декілька мішків цукру. Подивовані тим, що до найближчої хати в річковій угловині було далеченько.

— І як то вони будуть доправляти отой вантаж? — поцікавився у своїх супутників.

— А зараз побачиш, — пообіцяли колеги.

За кілька хвилин з низовини нам назустріч стрімко надійшов просмолений сонцем місцевий ґазда з дерев’яними саньми, або ж ґринджолами, у супроводі сина. Вправно розмістивши важкі мішки на своєму імпровізованому транспорті, вони стрімко потягнули його до долу. Й за мить були батько з сином вже далеко. В такий спосіб, виявляється, місцеві горяни через відсутність зручного доїзду доправляють до своїх обійсть все їм необхідне — від борошна й аж до придбаної у місті побутової техніки. І це на початку XXI століття! Та що поробиш — таке у нас життя!

Ігор Галущак

«Експедиція XXI» № 11 (137) 2013

Додати відгук:

Ваш відгук: (не більш як 3500 символів. Залишилось: 3500)