про нас|RSS
Увійти
Ми у Facebook Ми у Facebook

 

КультОгляд
З днем народження, книго!

Центральна весняна подія культурного життя Дніпропетровщини — вийшла нова книга про славну Петриківку! Ось її вихідні дані: Бєлоусов Є. В. Петриківка — перлина України: ІМА-прес, Дніпропетровськ, 2014.-5000 примірників. 160 сторінок з ілюстраціями.

Новий твір відомого українського письменника цікаво і популярно розповідає про витоки та сьогодення всесвітньо відомого петриківського розпису. Книга розрахована на широке коло читачів.

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай «Загадать желание»

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов — неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези…

Вертеп як засіб проти «святкових буднів»

6 січня на ж/м Ювілейному та 14 січня на Європейському майдані в Дніпропетровську відбулися різдвяні вертепні вистави, організовані співробітниками Інституту суспільних досліджень. У вертепі взяли участь непрофесійні актори — звичайні люди, вбрані в самостійно виготовлені костюми: Діви Марії з немовлям, Янгола, чортів, царя Ірода, Смерті, козаків, Турка, Селянина та ін. Музичну частину святкової вистави підготував дніпропетровський гурт мандрівних дяків «Вертеп».

Міні-виставка художника Івана Труша до Дня Соборності України

До Дня Соборності і Свободи України у Дніпропетровському художньому музеї виставили три картини українського художника-імпресіоніста Івана Труша, який усе своє життя присвятив розвитку українського національного мистецтва.

Архів газети
АФІША ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
Головна ⁄ Етнотуризм ↓
      ЕТНОТУРИЗМ      
Дивина у центрі Європи

Дивина у центрі Європи

Автор: Ігор Галущак.

Чого тільки не доводиться побачити під час журналістських мандрів, а особливо у наших Карпатах. Скажімо, є в околицях Рахова, практично в самому географічному центрі Європи, полонина Лиса гора, що височіє понад тамтешньою Тисою.

«Експедиція XXI» № 11 (137) 2013

      ЕТНОТУРИЗМ      
Музеї під водою: екстрим та краса

Музеї під водою: екстрим та краса

Автор: Олександр Лясковський.

Людство давно опустилося на дно морське для пізнання невідомого, а також для вивчення підводних красот. Але деякі люди на цьому не зупинилися і перенесли на дно моря частину земної краси. Поки підводних музеїв у світі не так вже й багато. Хотілося б розповісти про деякі з них.

«Експедиція XXI» № 4 (118) 2012

      ЕТНОТУРИЗМ      
Дніпропетровщина туристична: ілюзія небуття

Дніпропетровщина туристична: ілюзія небуття

Автор: Ірина Шовковець.

29 березня на базі Дніпропетровського гуманітарного університету в рамках міжнародної науково-практичної конференції «Дніпропетровщина туристична» відбулася презентація історико-туристичного каталогу з такою ж назвою. У більшості випадків словосполучення, яке дало ім’я виданню, сприймається як оксюморон, тобто поєднання непоєднуваного. Мовляв, не пощастило промисловому регіону бути ще й туристичним. Але, погортавши сторінки каталогу «Дніпропетровщина туристична» (підготовленого Інститутом суспільних досліджень та виданого Дніпропетровським гуманітарним університетом), починаєш по-іншому дивитись на проблему.

«Експедиція XXI» № 3 (117) 2012

      ЕТНОТУРИЗМ      
Новий рік у замку: враження дебютантки

Новий рік у замку: враження дебютантки

Автор: Катерина Липа.

Подруга, з якою ми чимало подорожували Україною, заявила, що я мушу ділитися власними знаннями з історії архітектури не лише з друзями, а й із ширшим колом людей. І невдовзі познайомила мене із співробітниками туристичної фірми «Орнамент України» — палкими шанувальниками вітчизняних старожитностей. Так і з’явився наш спільний проект авторських екскурсій, який розпочався зустріччю Нового року у Збаразькому замку.

«Експедиція XXI» № 2 (116) 2012

      ЕТНОТУРИЗМ      
«СТАРА ХАТА» БЕРЕЖЕ ІСТОРІЮ

«СТАРА ХАТА» БЕРЕЖЕ ІСТОРІЮ

Автор: Анна ШЕРЕР.

Ніколи не буває в селі Рудька (Царичанський район) так весело, як на свята. А спеціально організовані свята у селі відбуваються на території приватної садиби-музею «Стара Хата». Серед гостей — городяни, народні майстри, мешканці сусідніх сіл, народні пісенні та танцювальні колективи. І майже всі гості вдягнені у народне або стилізоване вбрання незалежно від пори року.

«Експедиція XXI» №7 (109) 2011

      ЕТНОТУРИЗМ      
ПІДКОРЮВАЧІ ПІДЗЕМНОГО СВІТУ ІЗ ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

ПІДКОРЮВАЧІ ПІДЗЕМНОГО СВІТУ ІЗ ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Автор: Олексій ОВЧАРЕНКО.

Людина — істота соціальна. Це означає, що жити нам доводиться серед собі подібних, постійно вступаючи в контакт із безліччю представників нашого виду. Але є серед нас люди, які прагнуть хоча б на якийсь час піти із соціуму. Таке поводження окремих осіб надає суспільству пластичність, дає можливість освоювати незвідані простори й дізнаватися щось нове. Напевно, у деяких з нас є своєрідний інстинкт розвідника, що спонукає ходити в походи, плавати по річках, морях та океанах і підкорювати гірські вершини. Є й ті, хто прагне проникнути під землю. Їх ми називаємо спелеологами.
Про те, що таке спелеологія і хто такі спелеологи, нам розповів Сергій Шеремет — «підземник» із Дніпровського спелеологічного клубу.

«Експедиція XXI» №5 (107) 2011

      ЕТНОТУРИЗМ      
ЛОВЛЯЧИ «ДИВАННУ ХВИЛЮ», АБО ЯК ПОДОРОЖУВАТИ ЕКОНОМНО

ЛОВЛЯЧИ «ДИВАННУ ХВИЛЮ», АБО ЯК ПОДОРОЖУВАТИ ЕКОНОМНО

Автор: Дмитро ТКАЧ.

Інтернет, безперечно, став одним із ключових винаходів людства. Міжнародна мережа за декілька десятиліть накрила всю планету, створивши новий — віртуальний — світ. Сьогодні Інтернет дозволяє практично кожному, не виходячи з дому, торкнутися інших цивілізацій та культур. Всього за пару хвилин можна відвідати Лувр або Ермітаж, побачити Велику китайську стіну або познайомитись із жителями острова Тасманія. Однак, окрім віртуальних подорожей, всесвітнє павутиння надає також і нові можливості для людей, які не уявляють свого життя без справжніх мандрівок. Невгамовні шукачі пригод, які за допомогою Інтернету шукають однодумців та подорожують планетою, об’єдналися у всесвітні клуби каучсерферів.

«Експедиція XXI» №12 (102) 2010

      ЕТНОТУРИЗМ      

Останнім часом таке явище, як зелений туризм, стає все більш популярним і серед українців. Річ у тому, що Турція та Єгипет багатьом вже встигли приїстися, а на подорожі до Європи та екзотичних країн переважна частина населення ще не назбирала коштів. Звичайно, залишається ще й такий варіант, як відпочинок у Криму чи на узбережжі Азовського моря, проте і такий спосіб проводження літньої відпустки хотілося б чимось урізноманітнити.

«Експедиція XXI» №7 (97) 2010

      ЕТНОТУРИЗМ      
ГОВЕРЛА — ФУДЗІЯМА ПО-УКРАЇНСЬКИ?

ГОВЕРЛА — ФУДЗІЯМА ПО-УКРАЇНСЬКИ?

Автор: Дмитро ТКАЧ:.

Херсонес, Іллінська церква, Львівська опера, Дніпро, Києво-Могилянська академія — що спільного між всіма переліченими об’єктами? Крім того, що всі вони знаходяться на території України та зображені на купюрах національної валюти, їх об’єднує ще одна спільна риса — це символи. Поруч з державною символікою, якими є герб, прапор та гімн, в нашій країні існують ще й історичні та культурні символи. Щоправда, вони, на відміну від державних, не зафіксовані в жодному документі. Але це не зменшує їх значимості — їх цінність полягає в об’єднанні нації навколо культурної та історичної спадщини.

«Експедиція XXI» №11 (89) 2009

      ЕТНОТУРИЗМ      

СПРАВЖНЄ НЕСПРАВЖНЄ СЕЛО
 МАМАЄВА СЛОБОДА У КИЄВІ

Автор: Катерина НІКОДА:.

Зараз тая серед рая слобода засіла,
Тут тишина, вся старшина не має к їм діла;
Тут сипуга, війт п’янюга, вже не докучає,
І в підводу тут із роду ніхто не хапає.
Народна поезія
Сучасні міські агломерації з року в рік поглинають собою невеличкі українські села. Здавалось би, це закономірний і прогресивний поступ нашої держави на шляху економічного та соціального розвитку. Але у зв’язку з цим постала проблема: вже кілька поколінь українців виросли в бетонних ландшафтах одноманітних міст, так жодного разу і не побачивши справжнього села, любовно оспіваного письменниками та поетами зі шкільних підручників.

«Експедиція XXI» №9 (87) 2009

Сторінки:1|2|3|›››