про нас|RSS
Увійти
Ми у Facebook Ми у Facebook

 

КультОгляд
З днем народження, книго!

Центральна весняна подія культурного життя Дніпропетровщини — вийшла нова книга про славну Петриківку! Ось її вихідні дані: Бєлоусов Є. В. Петриківка — перлина України: ІМА-прес, Дніпропетровськ, 2014.-5000 примірників. 160 сторінок з ілюстраціями.

Новий твір відомого українського письменника цікаво і популярно розповідає про витоки та сьогодення всесвітньо відомого петриківського розпису. Книга розрахована на широке коло читачів.

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай «Загадать желание»

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов — неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези…

Вертеп як засіб проти «святкових буднів»

6 січня на ж/м Ювілейному та 14 січня на Європейському майдані в Дніпропетровську відбулися різдвяні вертепні вистави, організовані співробітниками Інституту суспільних досліджень. У вертепі взяли участь непрофесійні актори — звичайні люди, вбрані в самостійно виготовлені костюми: Діви Марії з немовлям, Янгола, чортів, царя Ірода, Смерті, козаків, Турка, Селянина та ін. Музичну частину святкової вистави підготував дніпропетровський гурт мандрівних дяків «Вертеп».

Міні-виставка художника Івана Труша до Дня Соборності України

До Дня Соборності і Свободи України у Дніпропетровському художньому музеї виставили три картини українського художника-імпресіоніста Івана Труша, який усе своє життя присвятив розвитку українського національного мистецтва.

Архів газети
АФІША ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
Головна ⁄ Екологія життя ↓
      ЕКОЛОГІЯ ЖИТТЯ      
Тимофій Шитиков: «Захворювання остеохондроз відсутнє у міжнародній класифікації хвороб»

Тимофій Шитиков: «Захворювання остеохондроз відсутнє у міжнародній класифікації хвороб»

Автор: Наталія Сеген..

Сьогодні все більше говорять про хвороби хребта — несучої частини нашої опорно-рухової системи. У засобах масової інформації повідомляють, що кількість людей з проблемами хребта росте і таку хворобу, як остеохондроз, тепер можна діагностувати як мінімум у 50 % населення земної кулі.
Остеохондроз відносять до хвороб цивілізації, які все більше «завойовують» наші тіла. Але чому наш хребет починає відчувати проблеми? Через що розвивається остеохондроз? І що робити, щоб зберегти опорно-рухову систему в нормі? Про це ми поговорили з Шитиковим Тимофієм Олександровичем, к. м. н., доцентом, завідувачем курсу мануальної терапії Дніпропетровського медичного інституту традиційної і нетрадиційної медицини.

«Експедиція XXI» № 10 (136) 2013

      ЕКОЛОГІЯ ЖИТТЯ      
Антиципація — процес пізнання майбутнього

Антиципація — процес пізнання майбутнього

Автор: Наталія Сеген.

Більшість людей хоче знати своє майбутнє. Ми прагнемо передбачити, як зміниться наше життя через рік, продумати і прорахувати подальшу обстановку в країні і світі, дізнатися, коли закінчиться криза, і навіть спрогнозувати, що чекає на планету Земля у віддаленому майбутньому. Всі процеси, так чи інакше пов’язані з «передбачальною діяльністю», ряд психологів пропонує об’єднати в одне інтегральне поняття, якому дали назву «антиципація».
Що мається на увазі під цим поняттям? Які механізми працюють, коли людина намагається дізнатися майбутнє? І чи вдається людству робити правдиві прогнози? Про це ми поговорили із завідувачем кафедри педагогіки та психології Дніпропетровського обласного інституту педагогічної освіти, доктором психологічних наук Батраченком Іваном Георгійовичем.

«Експедиція XXI» № 9 (135) 2013

      ЕКОЛОГІЯ ЖИТТЯ      
Чорне море: рапана проти мідії

Чорне море: рапана проти мідії

Автор: Наталія Сеген.

Прозора чиста морська вода — мрія будь-якого відпочиваючого. Але наше рідне Чорне море останнім часом стає занадто брудним. Каламутна вода з великою кількістю органіки і бактерій — такі теперішні реалії. І одним з головних «винуватців» цього є молюск рапана. Він масово знищує двостулкових молюсків, які є природним біофільтром моря, і тим самим не дає морю запустити механізми самоочищення.
Наскільки небезпечна ситуація, що склалася? І чи може людина допомогти морю відновити природну рівновагу і повною мірою увімкнути процеси самоочищення? Про це ми поговорили з кандидатом біологічних наук, старшим науковим співробітником лабораторії біохімії та фізіології гідробіонтів Карадазького природного заповідника НАН України Юлією Дмитрівною Смирновою.

«Експедиція XXI» № 8 (134) 2013

      ЕКОЛОГІЯ ЖИТТЯ      
Ольга Шевченко: «Гепатит — це не вирок»!

Ольга Шевченко: «Гепатит — це не вирок»!

Автор: Наталія Сеген.

Напевно всім відомо про існування такої хвороби, як гепатит, яку в народі ще називають «жовтухою». Багато з нас знають, що найчастіше жовтуха викликається певними вірусами, і тоді говорять про вірусний гепатит. Ми також знаємо, що це серйозне захворювання, яким краще не хворіти. Але що робити, якщо все-таки «зловив» цю хворобу? Чим небезпечний гепатит? І куди звертатися за кваліфікованою допомогою? Ці та багато інших питань ми поставили кандидату медичних наук, лікарю вищої категорії, асистенту кафедри інфекційних хвороб Дніпропетровської медичної академії Ользі Шевченко.

«Експедиція XXI» № 7 (133) 2013

      ЕКОЛОГІЯ ЖИТТЯ      
Нове покоління обирає спорт!

Нове покоління обирає спорт!

Автор: Ольга Самусенко.

Кажуть, що світ котиться по похилій, а сучасна молодь безвільна і не має ніяких цінностей і орієнтирів. Молодіжний рух Street Workout спростовує ці висловлювання. Прихильники цього руху взяли курс на здоровий спосіб життя і не збираються проявляти слабкість і нерішучість.
Головна мета цього руху — боротьба з модою на куріння і вживання алкоголю, з наркоманією та ігровою залежністю. Воркаутери пропонують світу здоровий спосіб життя, прагнуть до зміцнення фізичного та психічного здоров’я нації і пропагують інтелектуальний і моральний розвиток суспільства. Може здатися, що ці гасла занадто гучні, а цілі занадто масштабні. Але якщо згадати, що в здоровому тілі здоровий дух, бажання через здоровий спосіб життя перетворити соціум виглядає цілком нормальним.

«Експедиція XXI» № 6 (132) 2013

      ЕКОЛОГІЯ ЖИТТЯ      
Українська кардіохірургія — від сучасних труднощів до інноваційного майбутнього.

Українська кардіохірургія — від сучасних труднощів до інноваційного майбутнього.

Автор: Наталія Сеген.

Рівень медичного обслуговування в Україні залишає бажати кращого. Недостатнє фінансування галузі, низька кваліфікація і халатність медпрацівників на місцях, корупція в керівній верхівці — все це призводить до того, що звертатися до лікарів стає все страшніше. Деякі громадяни нашої країни взагалі впевнені, що не залишилося у нас нормальних фахівців, яким можна безбоязно довірити хоча б видалення апендикса. А якщо мова йде про кардіохірургію, то кваліфікованих лікарів у цій галузі у нас бути ніяк не може. Але це не так. Насправді в Україні навіть в умовах нашої суворої дійсності ще існують медичні заклади, в яких можна отримати кваліфіковану допомогу високого рівня, і лікарі, до яких не страшно звернутися з найтяжчою хворобою. І навіть у такій складній галузі, як серцево-судинна хірургія, наші фахівці не пасуть задніх, а впроваджують нові методи лікування і роблять все можливе для порятунку людських життів. Серед них — завідувач відділення кардіохірургії Дніпропетровського обласного клінічного центру кардіології та кардіохірургії Сергій Вікторович Максименко. Ми поговорили з ним про стан кардіохірургії, про те, чому деякі операції робити в Україні проблематично, і навіть обговорили прогнози футурологів на найближче майбутнє.

«Експедиція XXI» № 5 (131) 2013

      ЕКОЛОГІЯ ЖИТТЯ      
СНІД:«містифікація», від якої помирають тисячі людей?

СНІД:«містифікація», від якої помирають тисячі людей?

Автор: Наталія Сеген.

СНІД може загрожувати кожному з нас, незалежно від статі, професії, віросповідання і положення в суспільстві. Вже більше трьох десятиліть ця хвороба переможно крокує по земній кулі, і людство поки не в силах її перемогти.
Хтось із нас намагається не думати про СНІД взагалі і сподівається, що ніколи не зіткнеться з цією проблемою. Хтось хоче бути обізнаним у цьому питанні, щоб постаратися максимально убезпечити себе. А є й такі, хто вважає це захворювання містифікацією і переконаний в існуванні всесвітньої змови лікарів, які вигадали цю невиліковну хворобу. А тим часом кількість інфікованих продовжує зростати.
Скільки в Україні людей з ВІЛ-інфекцією? Які заходи щодо профілактики цього захворювання необхідні і чому кількість хворих на СНІД продовжує рости? Чи може СНІД дійсно виявитися вмілою містифікацією всесвітнього масштабу? Про це ми поговорили з кандидатом медичних наук, лікарем вищої категорії, асистентом кафедри інфекційних хвороб Дніпропетровської медичної академії Ольгою Петрівною Шевченко.

«Експедиція XXI» № 4 (130) 2013

      ЕКОЛОГІЯ ЖИТТЯ      
Пермакультура: технологія майбутнього чи утопія?

Пермакультура: технологія майбутнього чи утопія?

Автор: Михайло Самойлов.

З давніх часів люди обробляли землю, використовуючи її для вирощування потрібних їм культур. Для цього вони очищали території від непотрібних рослин і засаджували корисними для себе видами, не дозволяючи іншим рослинам поселятися на цій території. Такий метод землеробства отримав назву «монокультура». Але таке використання ґрунту призводить до його швидкого виснаження.

«Експедиція XXI» № 3 (129) 2013

      ЕКОЛОГІЯ ЖИТТЯ      
Повноцінний сон — розкіш чи життєва необхідність?

Повноцінний сон — розкіш чи життєва необхідність?

Автор: Наталія Сеген.

Людина спить, тому що не може не спати. У 1960-ті роки проводилися масові дослідження на добровольцях, під час яких піддослідним не давали спати. На п’яту добу у більшості піддослідних порушилася координація рухів, сповільнилася реакція, погіршилися слух і зір, у деяких з’явилися галюцинації. На восьмий день експеримент став загрожувати життю людей, і його довелося припинити. Це зайвий раз доводить, що сон необхідний.
Але сон — настільки звичний для нас стан, що часто ми не звертаємо на нього особливої уваги. Намагаємося урвати в сну шматочок часу для домашніх справ або розваг. Сподіваємося, що встигнемо виспатися пізніше: на вихідних, у відпустці, врешті-решт, на пенсії. Але таке зневажливе ставлення до сну небезпечне, оскільки може спричинитися до розладу сну і, як результат, безлічі порушень у роботі організму.
Про механізми впливу сну, про культуру сну і про проблеми, пов’язані з порушеннями сну, нам розповів президент Української асоціації медицини сну, доцент кафедри кардіології та функціональної діагностики ННЦ «Інститут кардіології ім. М. Д. Стражеска» АМН України, к.м.н. Погорецький Юрій Несторович.

«Експедиція XXI» № 2 (128) 2013

      ЕКОЛОГІЯ ЖИТТЯ      
Енергетичні напої: заряджають енергією чи скорочують життя?

Енергетичні напої: заряджають енергією чи скорочують життя?

Автор: Наталія Сеген.

Темп життя сучасної людини прискорюється з кожним роком. Ми вже не в змозі охопити величезну кількість нової інформації, зробити все що треба, і встигнути скрізь, куди хочеться. Нам просто не вистачає на все це енергії. І тоді деякі з нас звертають увагу на «модний» продукт — енергетичні напої.
Реклама цих напоїв обіцяє нам допомогти отримати додаткову енергію для своїх потреб. Згідно з рекламними слоганами, «Red Bull» окрилює, «DOZA» дає нову дозу енергії, «Burn» допомагає дізнатися, на що ти здатний, а «Jaguar» забезпечує заряд на два життя. Не кожен встоїть від таких спокусливих пропозицій зарядитися енергією і охопити, зробити те, на що не вистачало сил.
Але яким чином відбувається «підзарядка» організму при вживанні енергетика? Як впливають на наш організм енергетичні напої? І які загрози приховує в собі не менш «модна» слабоалкогольна продукція? Про це ми поговорили з лікарем-наркологом, завідуючою відділенням інтенсивної терапії Дніпропетровського обласного наркологічного диспансеру Світланою Богатиковою.

«Експедиція XXI» № 1 (127) 2013

Сторінки:1|2|3|4|5|›››