про нас|RSS
Увійти
Ми у Facebook Ми у Facebook

 

КультОгляд
З днем народження, книго!

Центральна весняна подія культурного життя Дніпропетровщини — вийшла нова книга про славну Петриківку! Ось її вихідні дані: Бєлоусов Є. В. Петриківка — перлина України: ІМА-прес, Дніпропетровськ, 2014.-5000 примірників. 160 сторінок з ілюстраціями.

Новий твір відомого українського письменника цікаво і популярно розповідає про витоки та сьогодення всесвітньо відомого петриківського розпису. Книга розрахована на широке коло читачів.

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай «Загадать желание»

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов — неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези…

Вертеп як засіб проти «святкових буднів»

6 січня на ж/м Ювілейному та 14 січня на Європейському майдані в Дніпропетровську відбулися різдвяні вертепні вистави, організовані співробітниками Інституту суспільних досліджень. У вертепі взяли участь непрофесійні актори — звичайні люди, вбрані в самостійно виготовлені костюми: Діви Марії з немовлям, Янгола, чортів, царя Ірода, Смерті, козаків, Турка, Селянина та ін. Музичну частину святкової вистави підготував дніпропетровський гурт мандрівних дяків «Вертеп».

Міні-виставка художника Івана Труша до Дня Соборності України

До Дня Соборності і Свободи України у Дніпропетровському художньому музеї виставили три картини українського художника-імпресіоніста Івана Труша, який усе своє життя присвятив розвитку українського національного мистецтва.

Архів газети
АФІША ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
Головна ⁄ Дніпроцентризм ↓
      ДНІПРОЦЕНТРИЗМ      
Місто на Дніпрі запам’ятало Паустовського в якості… бракувальника снарядів

Місто на Дніпрі запам’ятало Паустовського в якості… бракувальника снарядів

Автор: Микола Чабан.

Сто років тому молодий, нікому не відомий Костянтин Паустовський став шукати себе. З 1913 до 1929 року змінив безліч професій: був водієм трамвая, санітаром, вчителем, журналістом. У Катеринославі він влаштувався на Брянський завод.

«Експедиція XXI» № 6 (132) 2013

      ДНІПРОЦЕНТРИЗМ      
Людина, якій не щастило

Людина, якій не щастило

Автор: Микола Чабан.

Це історія «справжнього полковника» — останнього катеринославського віце-губернатора. Він побив рекорд короткотривалості правління: пробув на цій посаді лише півтора місяця, а в місті прожив і того менше — лічені дні. Царську адміністрацію змела лютнева революція. Останній катеринославський віце-губернатор, людина з незвичайним ім’ям і довгим прізвищем — Христофор Христофорович Бойє-ав-Геннес (1876-1918) був розстріляний більшовиками 95 років тому.

«Експедиція XXI» № 4 (130) 2013

      ДНІПРОЦЕНТРИЗМ      
Те, що ми називаємо прогресом…

Те, що ми називаємо прогресом…

Автор: Микола Чабан.

Катеринослав ніколи не пас задніх, коли йшлося про технічний прогрес. Перший кіносеанс тут відбувся не набагато пізніше, ніж у столицях. А 115 років тому до Катеринослава привезли з Франції ще одну дивовижу — прообраз звукового кіно.

«Експедиція XXI» № 2 (128) 2013

      ДНІПРОЦЕНТРИЗМ      
Місто майбутнього…

Місто майбутнього…

Автор: Валентин Старостін.

У ХХ сторіччі Дніпропетровськ був дійсно великим містом. Причому це визначалось не чисельністю населення і не територією, яку займала забудова. І навіть не тим, що місто було спроможне сприймати, реалізовувати і навіть народжувати нові ідеї. Дніпропетровськ був великим містом перш за все завдяки багатовекторності розвитку. В своєму тогоденні місто, не надто замислюючись, одночасно реалізовувало інколи цілком протилежні за наповненням проекти, що їх воно визначало зародками майбутнього. Щоправда, здебільшого ці проекти стали зародками майбутнього, яке не відбулося.

«Експедиція XXI» № 1 (127) 2013

      ДНІПРОЦЕНТРИЗМ      
Міст у майбутнє

Міст у майбутнє

Автор: Микола Чабан.

Дніпропетровський міст, зведений під керівництвом талановитого мостобудівника Макара Кієні, став першим у світі залізничним арочним мостом великої протяжності. Рух по новому мосту було відкрито 21 грудня 1932 року. Оскільки він пов’язав північ і південь нашої країни, городяни знають його як Мерефо-Херсонський. Фашисти, відступаючи, підірвали його. Відновлено міст по війні.

«Експедиція XXI» № 12 (126) 2012

      ДНІПРОЦЕНТРИЗМ      
«Bristol» – «Спартак»: легенда, що не відбулась

«Bristol» – «Спартак»: легенда, що не відбулась

Автор: Валентин Старостін.

У жовтні 1941 р. німецькі сапери, проводячи операцію з ліквідації найбільш загрозливих руїн у Дніпропетровську, заклали вибухівку і у шестиповерховий корпус по Проспекту, біля перехрестя з вулицею Стасовою. Негучний вибух, хмара куряви, груда цегли і бетону. Так відійшов в історію найбільш грандіозний з готелів, які коли-небудь працювали у місті.

«Експедиція XXI» № 11 (125) 2012

      ДНІПРОЦЕНТРИЗМ      
Катеринославський міський архітектор

Катеринославський міський архітектор

Автор: Валентин Старостін.

Синонімом до словосполучення «катеринославський міський архітектор» вже давно утвердилося ім’я Дмитра Степановича Скоробогатова. Інколи в цьому контексті згадують ще й Олександра Леонтійовича Красносельського, а також проводять паралелі із сучасною посадою головного архітектора Дніпропетровська. Оце власне і все, що відклалося у масовій свідомості про досить поважну інституцію, що існувала в місті близько півсторіччя.

«Експедиція XXI» № 10 (124) 2012

      ДНІПРОЦЕНТРИЗМ      
«Хрестоносець» з Катеринослава

«Хрестоносець» з Катеринослава

Автор: Кирило Недря.

В сучасному світі мало хто з пересічних людей зможе відповісти на питання, що таке благодійність, і ще менше знає, які християнські мотиви лежать в її основі. Тож не дивно, що надпотужна колись організація Товариства Червоного Хреста виявилася сьогодні фактично забутою. Проте саме в Катеринославі існувало одне з найбільших дореволюційних відділень цієї організації.
Нагадуванням колишньої величі структури є комплекс будівель по вулиці Короленка, навпроти будівлі СБУ (до революції — вул. Первозванівська). Тепер вони обнесені огорожею, без вікон та з понівеченими дахами, але навіть в такому стані їх лінії зберегли велич та красу власного минулого. Як нагорода на грудях інваліда війни, на фасадах цих будівель гордо видніється хрест, за яким і зараз можна встановити приналежність будівель-привидів до сфери медицини. А сто років тому все виглядало зовсім інакше…

«Експедиція XXI» № 3 (117) 2012

      ДНІПРОЦЕНТРИЗМ      
ПЕРШИЙ РАДЯНСЬКИЙ АРХІТЕКТОР ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

ПЕРШИЙ РАДЯНСЬКИЙ АРХІТЕКТОР ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Автор: Валентин СТАРОСТІН.

Володимир Васильович Самодрига, поза всякими сумнівами, є одним з найкращих архітекторів в історії Дніпропетровська. Більш того, масштабність його реалізованих проектів і оригінальність їх рішень виводять його в ряди найкращих архітекторів, що працювали на Україні у ХХ сторіччі.

«Експедиція XXI» № 11 (113) 2011

      ДНІПРОЦЕНТРИЗМ      
ГОЛОВНІ СТАДІОНИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

ГОЛОВНІ СТАДІОНИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Автор: Дмитро МОСКАЛЕНКО.

На початку минулого століття основним місцем спортивних подій в Катеринославі була галявина біля Кафедрального собору (Преображенська церква), що на Соборній площі. Саме тут хлопчаки ганяли щось подібне до м’яча, набите кінським волосом і ганчір’ям, а раз на тиждень споруджувався поміст для кулачних боїв.

«Експедиція XXI» № 10 (112) 2011

Сторінки:1|2|3|›››