про нас|RSS
Увійти
Ми у Facebook Ми у Facebook

 

КультОгляд
З днем народження, книго!

Центральна весняна подія культурного життя Дніпропетровщини — вийшла нова книга про славну Петриківку! Ось її вихідні дані: Бєлоусов Є. В. Петриківка — перлина України: ІМА-прес, Дніпропетровськ, 2014.-5000 примірників. 160 сторінок з ілюстраціями.

Новий твір відомого українського письменника цікаво і популярно розповідає про витоки та сьогодення всесвітньо відомого петриківського розпису. Книга розрахована на широке коло читачів.

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай «Загадать желание»

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов — неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези…

Вертеп як засіб проти «святкових буднів»

6 січня на ж/м Ювілейному та 14 січня на Європейському майдані в Дніпропетровську відбулися різдвяні вертепні вистави, організовані співробітниками Інституту суспільних досліджень. У вертепі взяли участь непрофесійні актори — звичайні люди, вбрані в самостійно виготовлені костюми: Діви Марії з немовлям, Янгола, чортів, царя Ірода, Смерті, козаків, Турка, Селянина та ін. Музичну частину святкової вистави підготував дніпропетровський гурт мандрівних дяків «Вертеп».

Міні-виставка художника Івана Труша до Дня Соборності України

До Дня Соборності і Свободи України у Дніпропетровському художньому музеї виставили три картини українського художника-імпресіоніста Івана Труша, який усе своє життя присвятив розвитку українського національного мистецтва.

Архів газети
АФІША ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
Головна ⁄ Зв’язок часів ↓
      ЗВ’ЯЗОК ЧАСІВ      
Золота пектораль — «знахідка століття»

Золота пектораль — «знахідка століття»

Автор: Наталія Філімошкіна.

Часом здається, що стародавні творіння або колишні грізні володарі для продовження існування в людській пам’яті «знаходять» собі відкривачів. Чим ці люди відрізняються від інших? Інтуїцією, сліпим щастям, одержимістю, особливим чуттям містичного? Єгипетська цариця Нефертіті для повернення на арену Історії «обрала» Борхардта, Троя — Шлімана, Тутанхамон — Картера, а скіфські царі — Мозолевського, якій до цього не зміг стати а ні кочегаром, а ні льотчиком. Один на одного вони справили колосальний вплив: «відкривачі» отримали світову популярність, причому часто кардинально змінювалася їхня доля — аматор ставав вченим, а «знахідки» повернулися в живу людську пам’ять.

«Експедиція XXI» № 9 (135) 2013

      ЗВ’ЯЗОК ЧАСІВ      
Знахідками задоволені

Знахідками задоволені

Автор: Микола Чабан.

Ось і завершилася цьогорічна літня міжнародна спільна українсько-польська археологічна експедиція на Старому Кодаку. Її можна вважати успішною: археологи зробили важливі наукові відкриття.
Наступного року експедиція продовжиться силами місцевих студентів і викладачів. Сподіваємося частина наших студентів наступного року вирушить до Нижньої Сілезії для продовження обміну досвідом і спільної роботи.

«Експедиція XXI» № 7 (133) 2013

      ЗВ’ЯЗОК ЧАСІВ      

Майже непоміченою датою в Українському історичному календарі для більшості вітчизняних ЗМІ промайнуло 140-річчя з дня народження непересічного українського політичного, громадського та військового діяча Павла Петровича Скоропадського.
Біографія останнього гетьмана України фактично перетворилася на справжній підручник сучасної політики. Про це писав Віталій Портников в «Дзеркалі тижня» в 2005 році. На жаль, цим підручником чомусь бояться користуватися наші політики. Можливо, тому що там можна відшукати чимало відповідей на актуальні для сьогодення питання. Автору цих рядків, не вдаючись до полеміки, хотілось заради об’єктивності зупинитися на деяких моментах, що стосуються подій, які відбувалися 95 років тому, коли вирішувалася доля України.

«Експедиція XXI» № 5 (131) 2013

      ЗВ’ЯЗОК ЧАСІВ      

Які часом загадкові й непередбачувані лінії долі! Іноді людей відокремлюють один від одного тисячоліття, але це не заважає існуванню між ними незримого міцного зв’язку. Що це? Перекличка характерів, доль? Чи думав зодчий боспорського царя, створюючи Царський курган, що прославляє не тільки повелителя, але й простого смертного, який відкрив його через сторіччя?

«Експедиція XXI» № 3 (129) 2013

      ЗВ’ЯЗОК ЧАСІВ      
Під прапором Леніна–Сталіна, або Коротке зведення злочинів радянської влади в Кам’янському–Дніпродзержинську

Під прапором Леніна–Сталіна, або Коротке зведення злочинів радянської влади в Кам’янському–Дніпродзержинську

Автор: Олександр Слоневський.

Ця стаття призначена не для читання, тому що головну роль в ній відіграють цифри, а не слова. Вона для роздумів, осмислення минулого, що накрило своїми моторошними крилами мешканців нашого міста, котрі здебільшого не мали ніякого стосунку до політики. Аналіз репресій в Кам’янському–Дніпродзержинську охоплює період від встановлення радянської влади в Кам’янському і до кінця середини минулого століття, коли зі смертю Сталіна скінчилася епоха відкритого терору Комуністичної партії і радянської держави по відношенню до власного народу.

«Експедиція XXI» № 2 (128) 2013

      ЗВ’ЯЗОК ЧАСІВ      
Велика Вітчизняна — чи якось інакше?

Велика Вітчизняна — чи якось інакше?

Автор: Федір Карпека.

Моя світлої пам’яті бабуся у «веселі» 1990-ті пару разів зауважувала: «От при Сталіні кожного року на щось ціни знижували!» (Врешті, погодьтеся, ми любимо наших бабусь не за їхні політичні погляди.) Але прийшов час, і у 1997 році бабуся розповіла мені про Голодомор. До того вона мовчала. І я зрозумів, що про якусь любов до Сталіна годі й говорити. А через 10 років після бабусиної смерті дізнався, що у 1941-му вона відмовила діда від евакуації, виходячи з тези: «На чорта тобі здалися ті комуністи, про дітей подумай!».

«Експедиція XXI» NEWS

      ЗВ’ЯЗОК ЧАСІВ      
Український ярмарок — культурне явище!

Український ярмарок — культурне явище!

Автор: Ніна Єсіна.

У серпні з незапам’ятних часів у Великих Сорочинцях проводиться сільськогосподарський ярмарок — найвідоміший на Україні, бо саме йому поталанило бути описаним пером Миколи Васильовича Гоголя. Але треба сказати, що ярмарки в інших містах, містечках та селах України нічим не поступалися славнозвісному Сорочинському.

«Експедиція XXI» № 9 (123) 2012

      ЗВ’ЯЗОК ЧАСІВ      
Алюмінієвий хрестик

Алюмінієвий хрестик

Автор: Володимир Ратанчук.

Трапилось це в селі В’язівок Павлоградського району Дніпропетровської області. Одного разу під час роботи на городі я помітив натільний хрестик, що лежав на поверхні, вочевидь вигорнутий з землі плугом. Придивившись уважніше, я зрозумів, що цей хрестик не схожий на всі інші, відомі мені. Його форма та композиція вказували на те, що це хрестик XIX ст., якби не одне «але»: метал, з якого він був зроблений, — алюміній. Натільні хрестики того часу виготовляли з бронзи, міді, срібла, інколи золота, але алюмінієві досі не траплялись.

«Експедиція XXI» № 9 (123) 2012

      ЗВ’ЯЗОК ЧАСІВ      
Сталь у степу, або Історія «Бельгії на берегах Дніпра»

Сталь у степу, або Історія «Бельгії на берегах Дніпра»

Автор: Валентина Лазебник.

З бельгійською підприємницькою ініціативою в Україні пов’язаний розвиток міської інфраструктури, і в першу чергу — будівництво трамваїв (як електричних, так і кінних).
Бельгійський трамвай разом з гірничодобувною і металургійною промисловістю був найважливішим і найпомітнішим інвестиційним проектом. Трамваї в великих і малих містах Росії і України були найбільш помітною ознакою економічної присутності Бельгії в економіці імперії.

«Експедиція XXI» № 7 (121) 2012

      ЗВ’ЯЗОК ЧАСІВ      
Хто і чому реставрує українські цвинтарі

Хто і чому реставрує українські цвинтарі

Автор: Лесик Панасюк.

З 19 серпня по 2 вересня у селах Притулівка та Тимків Хмельницької області відбудеться польсько-українська реставрація цвинтарів ХІХ століття. Проект втілюватиметься силами волонтерів з обох країн за сприяння польського товариства каменярів «Магурич» («Magurycz»), головою якого є Шимон Моджеєвський, та українського Центру мархоцькознавства (керівник Володимир Захар’єв). Ця експедиція буде вже другою. Ми поспілкувалися з двома братами — Павлом та Андрієм Нечитайлами. Перший є одним з організаторів від української сторони, другий — волонтером, котрий брав участь у першій експедиції.

«Експедиція XXI» NEWS

Сторінки:1|2|3|4|5|›››