про нас|RSS
Увійти
Ми у Facebook Ми у Facebook

 

КультОгляд
З днем народження, книго!

Центральна весняна подія культурного життя Дніпропетровщини — вийшла нова книга про славну Петриківку! Ось її вихідні дані: Бєлоусов Є. В. Петриківка — перлина України: ІМА-прес, Дніпропетровськ, 2014.-5000 примірників. 160 сторінок з ілюстраціями.

Новий твір відомого українського письменника цікаво і популярно розповідає про витоки та сьогодення всесвітньо відомого петриківського розпису. Книга розрахована на широке коло читачів.

Вийшла нова книга дніпропетровської письменниці Ольги Кай «Загадать желание»

Світ, сповнений дива, в якому ще живуть русалки, мавки та лісовики, а в небі можна побачити вогняного змія. Світ, в якому дружба перевіряється ревнощами та заздрістю, а скріплюється кров’ю та битвою пліч-о-пліч. Вірність стає найдорожчим скарбом, а любов — неочікуваною нагородою. Цей світ поступово руйнується, переплітаючись з нашим світом, стикаючись із невідомим та байдужим злом. Шириться пустка, виростають чорні скелі замість зниклих міст. Рівновагу порушено, і вже не має значення, хто поклав останній камінець на терези…

Вертеп як засіб проти «святкових буднів»

6 січня на ж/м Ювілейному та 14 січня на Європейському майдані в Дніпропетровську відбулися різдвяні вертепні вистави, організовані співробітниками Інституту суспільних досліджень. У вертепі взяли участь непрофесійні актори — звичайні люди, вбрані в самостійно виготовлені костюми: Діви Марії з немовлям, Янгола, чортів, царя Ірода, Смерті, козаків, Турка, Селянина та ін. Музичну частину святкової вистави підготував дніпропетровський гурт мандрівних дяків «Вертеп».

Міні-виставка художника Івана Труша до Дня Соборності України

До Дня Соборності і Свободи України у Дніпропетровському художньому музеї виставили три картини українського художника-імпресіоніста Івана Труша, який усе своє життя присвятив розвитку українського національного мистецтва.

Архів газети
АФІША ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
Головна ⁄ Знай наших ↓
      ЗНАЙ НАШИХ      
Сильна світу цього

Сильна світу цього

Автор: Михайло Самойлов.

Прийнято вважати, що є «жіночі» та «чоловічі» види спорту. Важку атлетику традиційно зараховують до чоловічих видів спорту. Але знаходяться жінки, які не просто роблять спроби зруйнувати цей стереотип, а й успішно з цим справляються. Одна з них — наша землячка з Дніпродзержинська, майстер спорту міжнародного класу, володарка безлічі титулів і нагород Людмила Гайдученко. Її вважають однією з найсильніших жінок планети. Тільки в 2012 році Людмила встановила декілька світових рекордів з армліфтингу.

«Експедиція XXI» № 4 (130) 2013

      ЗНАЙ НАШИХ      
Валерій Кришень: «Посміхайтеся світові, і світ посміхнеться вам!»

Валерій Кришень: «Посміхайтеся світові, і світ посміхнеться вам!»

Автор: Василь Карп’юк.

Мандри — одне з найбільш захопливих занять, які людина вигадала, аби урізноманітнити собі життя. Крім того, це не лише цікава розвага, а й корисне проведення часу. Про мандри ми мріємо відтоді, як взагалі починаємо щось розуміти. Найперші подорожі — експедиції на сусідні вулиці чи райони. Але душа на цьому не спиняється. Тим паче хорошими прикладами стають улюблені літературні герої. Коли вже трохи виростаємо, то приходить усвідомлення, що можливість мандрів у далекі країни обмежується фінансовими моментами. Певна річ, якщо є щире прагнення, то ніщо на заваді не стане. Таку волю проявив Валерій Кришень — перший український мотомандрівник-одинак, який здійснив навколосвітню подорож.

«Експедиція XXI» № 12 (126) 2012

      ЗНАЙ НАШИХ      
ЧИ ЛЕГКО ВИЖИТИ В ДЖУНГЛЯХ, АБО ЯК ЖИВУТЬ МИСЛИВЦІ ЗА «ЛЮДСЬКИМИ ГОЛОВАМИ»

ЧИ ЛЕГКО ВИЖИТИ В ДЖУНГЛЯХ, АБО ЯК ЖИВУТЬ МИСЛИВЦІ ЗА «ЛЮДСЬКИМИ ГОЛОВАМИ»

Автор: Олександр ЛЯСКОВСЬКИЙ.

Невелика експедиція, до складу якої входив отець Микола Несправа — настоятель Дніпропетровського храму Іверської ікони Божої матері, — побувала в Папуа – Новій Гвінеї, де спробувала з’ясувати, як живуть місцеві племена.
Як можна жити без тих благ, які дає цивілізація? Яке воно — людське життя в незайманих лісах? Про те, що було пережито за цей час, про зустрічі з «дикими» племенами, а також про те, яка дослідницька діяльність була проведена, розповів нам отець Микола.

«Експедиція XXI» № 9 (111) 2011

      ЗНАЙ НАШИХ      
Сергій Гордієнко — ГУРУ ЕКСТРЕМАЛЬНОГО ТУРИЗМУ

Сергій Гордієнко — ГУРУ ЕКСТРЕМАЛЬНОГО ТУРИЗМУ

Автор: Олександр ЛЯСКОВСЬКИЙ.

«Кожний земний шлях починається з першого кроку». Так говорить Сергій Гордієнко, що кілька десятків років з негаснучим ентузіазмом прагне підкорювати все нові країни й континенти. За роки подорожей він побував у більш ніж 30 екстремальних походах. 50-градусні спека і мороз, бездоріжжя, зустрічі з ведмедями й вовками без вогнепальної зброї — це лише незначна частина труднощів, які переборов Сергій під час своїх подорожей.

«Експедиція XXI» №3 (105) 2011

      ЗНАЙ НАШИХ      
УКРАЇНСЬКЕ БОЙОВЕ МИСТЕЦТВО ХОРТИНГ

УКРАЇНСЬКЕ БОЙОВЕ МИСТЕЦТВО ХОРТИНГ

Автор: Олексій ОВЧАРЕНКО.

Захопленість — дуже важливий чинник, що допомагає досягти в будь-чому значних результатів. Дуже важливо, щоб у дитинстві, під час вивчення шкільних премудростей і занять спортом виникала захопленість цими речами. Зацікавити юну людину простіше за все за допомогою казки або міфу. Одним з таких міфологізованих явищ для України є козацтво. Найвідоміша в Україні козацька Січ розташовувалася на острові Хортиця. Саме тому новий вид українського єдиноборства був названий співзвучно до назви острова — хортинг. Про те, що являє собою ця спортивна дисципліна, нам розповів провідний тренер Дніпропетровського обласного осередку Української Федерації Хортингу Юрій Васецький.

«Експедиція XXI» №1 (103) 2011

      ЗНАЙ НАШИХ      
РУЧНА ГЛИНА СЕРГІЯ ГОРБАНЯ

РУЧНА ГЛИНА СЕРГІЯ ГОРБАНЯ

Автор: Олексій ОВЧАРЕНКО.

Коли замислюєшся про те, як розвивалася цивілізація, відразу згадується виникнення землеробства, вживання знарядь праці і їхнє ускладнення, поступовий розвиток технологій. Звичайно, ми згадуємо і про появу виробів із глини: горщиків, чашок, глеків. Ці звичні для нас речі колись стали причиною підйому людства на новий рівень розвитку. Тому глина займає особливе місце в культурі — навіть Адам, згідно з Біблією, був створений із глини.
Зараз глина застосовується у найрізноманітніших галузях людської діяльності. Але технологія, за допомоги якої з глини вручну робився посуд і різного вигляду художні вироби, збереглася і у наш час. Дніпропетровський кераміст Сергій Горбань якраз працює у цьому напрямі. Що ж такого особливого у глині? Як із нею працюється? Про це — у нашій бесіді з майстром.

«Експедиція XXI» №9 (99) 2010

      ЗНАЙ НАШИХ      
МАНІФЕСТ ВІЧНИХ ЦІННОСТЕЙ

МАНІФЕСТ ВІЧНИХ ЦІННОСТЕЙ

Автор: Олексій ОВЧАРЕНКО:.

В сучасній Україні джаз нарешті став повноправною частиною культурної палітри країни. З’явилися вітчизняні виконавці джазу і джазові композитори, майстерність яких безперечна і які можуть гідно представляти нашу країну на міжнародному рівні. Серед них один з кращих джазових гітаристів України, автор оригінальної музики, лідер і ідейний натхненник дніпропетровського гурту «Маніфест» Віктор Коваленко. В репертуарі гурту — авторські композиції учасників, джазові стандарти і обробки народних пісень. Ніби все, як і у безлічі інших джаз-бендів, проте є одне «але»: у цього колективу своє звучання, яке зроблене не «під Америку». «Маніфест» — це гурт, музика якого органічно пов’язана з нашою музичною культурою, нашим світосприйняттям. Про це і багато іншого ми і поговорили з Віктором Коваленком.

«Експедиція XXI» №6 (96) 2010

      ЗНАЙ НАШИХ      
ДВА ВЕЛИКИХ СЕРЦЯ БРАТІВ БОРИСЕНКІВ

ДВА ВЕЛИКИХ СЕРЦЯ БРАТІВ БОРИСЕНКІВ

Автор: Альона ЧОРНА:.

Телепроект «Фабрика зірок» мало кого із наших земляків залишив байдужим, адже Дніпропетровська область — одна з найбільш співочих. Серед фіналістів всіх трьох «Фабрик» Даша Астаф’єва, Діма Каднай, Христина Кім і, звичайно ж, брати-близнюки Борисенки. Про останніх і піде мова далі. Саша і Вова запам’яталися глядачам яскравими номерами і гарними піснями. Які ж вони у повсякденності? Зараз дізнаємось.

«Експедиція XXI» №5 (95) 2010

      ЗНАЙ НАШИХ      
АЛЬОНА І КАТЕРИНА БОНДАРЕНКО: СЕСТРИ-СУПЕРНИЦІ

АЛЬОНА І КАТЕРИНА БОНДАРЕНКО: СЕСТРИ-СУПЕРНИЦІ

Автор: Наїна ЛЄВОДВОРСЬКА:.

Останні роки у світовому жіночому тенісі безроздільно панували росіянки. Навіть ті, хто не слідкував за баталіями на корті, знали Ганну Курнікову і Марію Шарапову зі світських хронік і телереклам. Заробляти на сексуальності тенісисток у нас навчилися недавно, але ця індустрія швидко стала однією з головних у навколоспортивному світі.
Однак виявилося, що і Україна не відстає. Починаючи з 2008 року високі місця у світових спортивних рейтингах почали займати дві дівчини з Кривого Рогу. Альона і Катерина Бондаренко вже встигли зіграти з більшістю перших і других ракеток світу і потрапити до списків найпривабливіших спортсменок планети.

«Експедиція XXI» №3 (93) 2010

      ЗНАЙ НАШИХ      
АНАТОЛІЙ БОЙКО, АБО ІСТОРІЯ ЯК ПОКЛИКАННЯ

АНАТОЛІЙ БОЙКО, АБО ІСТОРІЯ ЯК ПОКЛИКАННЯ

Автор: Надія ШВАЙБА:.

Сучасна українська історична наука, незважаючи на надмірну націоналізацію і політизацію, продовжує розвиватися у своєму професійному руслі, являє і пояснює суспільству картини минулого. Але який він, сучасний історик? Не історик-політик, ідеолог, пророк у своїй вітчизні, а кабінетний учений, для якого скрупульозне вивчення епох, що пішли, — професія і покликання одночасно?

«Експедиція XXI» №2 (92) 2010

Сторінки:1|2|›››